• انتشار: 9 جولای 2017
  • ساعت: 15:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22425
پرینت

نی رفتار خبرنگار تلویزیون ولسی جرگه را خلاف قانون دانست

نی، دفتر حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان به اقدام خبرنگار تلویزیون ولسی جرگه واکنش نشان داد و آن را خلاف اصول و موازین خبرنگاری خواند.

این نهاد حامی رسانه ها، امروز یکشنبه در اعلامیه ای گفته است که خبرنگاران نباید برخلاف اصول و موازین اخلاقی خبرنگاری و قوانین نافذه رفتار کنند.

اخیراً یک گزارش‌ در تلویزیون ولسی جرگه (مجلس نمایندگان) تولید شده بود که در صفحات شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک) به صورت گسترده بازتاب یافت و با واکنش‌های گوناگون مواجه شد.

کاربران رسانه‌های اجتماعی تهیۀ و نشر این گونه گزارش‌ها را برخلاف اصول و موازین اخلاقی و حتی قانون اساسی کشور دانسته و اما برخی‌ها آن را موجه دانستند.

دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان تهیه و نشر این گزارش را به غیر مسلکی و برخلاف اصول و موازین اخلاقی و همچنان قانون رسانه‌ها و قانون اساسی کشور می‌داند.

نی می گوید که این گزارش، تجاوز به حریم خصوصی، تفتیش غیر مسلکی و تصویربرداری به صورت مخفیانه و بدون اجازه خلاف قانون و موازین خبرنگاری است.

دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان از خبرنگاران و رسانه‌های کشور می‌خواهد تا با استفاده از اصول و موازین اخلاق خبرنگاری و همچنان در مطابقت با قوانین نافذۀ کشور به تهیه و نشر گزارش بپردازند.

نی می گوید که تهیه و نشر برنامه‌های که در آن اصول و موازین اخلاقی خبرنگاری و قوانین نافذۀ کشور در نظر گرفته نشود، زمینۀ سوء استفاده از آزادی بیان را فراهم نموده و بر پیکر آزادی بیان در کشور صدمه وارد می‌کند.

نی حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان از کمیسیون بررسی شکایات و تخلفات رسانه یی می‌خواهد تا این مسئله را همه جانبه بررسی نموده و نتیجۀ آنرا همگانی نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *