• انتشار: ۶ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۳:۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5507
پرینت

نی از دولت خواست نشرات رادیوی خلافت را متوقف کند

دفتر نی حمایت کننده ی رسانه های آزاد افغانستان معلوماتی که به دست دارد نشان می دهد رادیوی صدای خلافت باوجود گفته های مسئولان مبنی بر توقف نشرات آن، هنوز هم روی آنتن است.

مسئولان نهاد نی می گویند که مسئولان ولایت ننگرهار هفته گذشته به ما گفته بودند که نشرات این رادیو را قطع کرده اند، اما متاسفانه کماکان تهدید و نفرت پراگنی از این رادیو ادامه دارد.

صدیق الله توحیدی، رئیس عمومی (نی) حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان گفت:” نشرات این رادیو از یک سو که می تواند ذهنیت شهروندان را در شرق کشور مخدوش سازد و از سوی دیگر تهدیدیست در مقابل تمام شهروندان به خصوص خبرنگاران این منطقه.”

آقای توحیدی امروز یکشنبه در یک نشست خبری گفت که دولت باید هر چه زودتر باید جلوی نشرات این رادیوی تروریستی را بگیرد.

وی اضافه کرد که حکومت می تواند به سادگی فریکوانسی های این رادیو را بگیرند و صدای این رادیو را خاموش کند.

گفتنی است که رادیو صدای خلافت که توسط گروه تروریستی داعش نشرات دارد، از روی امواج FM نشر می شود، موج های اف ام در مناطق کوهستانی بیشتر از ۲۰ کیلومتر نمی تواند نشرات داشته باشد.

از سوی دیگر مسئولان رسانه ها در ننگرهار نیز می گویند رادیوی صدای خلافت به صورت مستقیم به تهدید آنها پرداخته است که این مسئله از یک طرف حاکمیت دولت افغانستان را زیر سوال برده و از طرف دیگر خطر مستقیمی به آزادی بیان و آزادی رسانه ها شمرده می شود.

برمبنای اصل ۳۴ قانون اساسی افغانستان؛ دولت مکلف است از آزادی بیان حمایت نموده و آن را تامین نماید.

نی می گوید که دولت از ازادی بیان باید حمایت کند ولی به گروه های ترویستی مانند طالبان و داعش اجازه نشرات و سوء استفاده از آزادی بیان را ندهد.

این مرکز از دولت خواست که نشرات رادیوی مذکور را به هر نحوی که می شود متوقف کند و برای مردم افغانستان به خصوص شرق این کشور اطمینان دهد که هیچ کس نمیتواند ایده های ضد انسانی خویش را ترویج کند.

از دو هفته بدین سو گزارش های نشر می شود که گروه تروریستی داعش رادیویی در برخی از ولسوالی های ولایت ننگرهار فعال کرده است که مردم را تهدید می کند که اگر به این گروه نپیوندند با مرگ مواجه خواهند شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *