• انتشار: 11 آوریل 2018
  • ساعت: 12:01
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27392
پرینت

نیوزلند درباره کشتار غیرنظامیان افغان توسط نیروهایش تحقیقات می کند

دادستانی کل نیوزلند امروز اعلام کرده که تحقیقاتی در خصوص گزارش های موجود مبنی بر کشتار غیرنظامیان افغان توسط سربازان آن کشور در افغانستان در سال ۲۰۱۰ را آغاز می کند.

دادستانی نیوزلند همچنین اعلام کرده که در خصوص چگونگی پنهان نگه داشتن این گزارش توسط سربازان آن کشور تاکنون نیز تحقیقات می کند.

مسئله کشتار غیرنظامیان افغان در سال ۲۰۱۰ توسط سربازان نیوزلند، زمانی به یکی از موضوعات داغ در این کشور مبدل شد که دو خبرنگار آن کشور کتابی در خصوص عملیات سربازان آن کشور در ولایت بغلان افغانستان به چاپ رساندند، که گفته می شد در آن عملیات دست کم شش غیرنظامی افغان کشته شده و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

سربازان نیوزلند اما در پاسخ به پرسش های زیاد افکار عامه اعلام کردند که کشته شدن غیرنظامیان افغان در آن عملیات یک احتمال است.

اما سال گذشته سربازان نیوزلند در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که براساس تحقیقات صورت گرفته توسط نیروهای آیساف در آن زمان، مشخص شد که بخاطر نقص عملکرد سیستم یک سلاح، احتمال وجود تلفات غیرنظامیان وجود دارد.

نخست وزیر آن کشور نیز در زمان کمپاین های انتخاباتی اش وعده داده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، تحقیقاتی در این باره انجام می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *