• انتشار: ۴ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۵۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23788
پرینت

نیروی هوایی آمریکا حمله‌های بی‌سابقه‌ای بر مواضع طالبان انجام می دهد

مقام های امریکایی گفته اند که نیروی هوایی این کشور مستقر در بگرام در حال آماده شدن برای حمله های بی‌پیشینه‌ای طی سه سال اخیر بر مواضع طالبان است.

خبرگزاری رویترز گفته است که، خلبان‌های امریکایی در بگرام در حال آماد‌گی هستند تا نبرد شدیدی را علیه گروه طالبان آغاز کنند.

جنرال دیوید گولد فیلن، فرماندۀ نیروی هوایی امریکا گفته است که به اساس برنامۀ جدید امریکا در افغانستان، حمله‌های هوایی در افغانستان افزایش خواهد یافت.

گفته شده حمله‌های امریکا علیه گروه طالبان آن‌گونه خواهد بود که حتی در سه‌سال گذشته پیشینه نداشته‌است.

دونالد ترامپ پس از اعلام استراتیژی جدیدش برای افغانستان به صراحت به کشتن هراس‌افگنان در افغانستان تاکید کرد و وزیر خارجۀ آن کشور نیز گفت که از گزینۀ نظامی علیه طالبان کار خواهند گرفت.

این در حالی‌ست که حمله‌های هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان تنها در هشت ماه سال جاری میلادی کم‌تر از دوبرابر این حمله‌ها در یک سال پیش از آن صورت گرفته‌است.

در سال ۲۰۱۶ و پیش از روی‌کار آمدن حکومت دونالد ترامپ، ۱۰۷۴ حملۀ هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان انجام شده در حالی که سال جاری و پس از حضور ترامپ در قدرت، این حمله‌ها تا به حال به بیش از ۲۲۴۰ حمله افزایش یافته‌اند.

در همین حال دونالد ترامپ تنها گوشه‌یی از استراتیژی جدیدش برای افغانستان و آسیای جنوبی را اعلام نمود و گفت که نمی‌خواهد طالبان از برنامۀ امریکا آگاهی حاصل کنند.

هوگو لارنس، شارژدافیر سفارت امریکا در افغانستان روز پنج‌شنبه در کابل گفت که باید فشار را بالای گروه طالبان افزایش دهیم تا جنگ در افغانستان پایان یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *