• انتشار: ۱۰ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۲:۰۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5662
پرینت

نیروهای خارجی کمترین تلفات را در ۲۰۱۵ داشته اند

بر اساس گزارش وبسایتی که آمار تلفات نیروهای خارجی را در افغانستان و عراق از سال ۲۰۰۳ تاکنون بررسی می کند، نیروهای خارجی در سال ۲۰۱۵ کمترین آمار تلفات را در افغانستان نسبت به سال های گذشته تجربه کرده اند.

بر اساس گزارش، تنها ۲۷ سرباز ناتو در سال ۲۰۱۵ جان خود را از دست دادند که این پایین ترین رقمی است که نیروهای خارجی در طول ۱۴ سال گذشته در افغانستان تجربه کرده اند.

اما، سال ۲۰۱۵ مرگبارترین سال برای نیروهای امنیتی افغانستان محسوب می شود، زیرا در آغاز این سال، نیروهای امنیتی کشور مسئولیت تامین امنیت را از نیروهای خارجی بدست گرفتند.

گزارش می افزاید که از این ۲۷ سرباز ناتو که در افغانستان در سال ۲۰۱۵ کشته شده اند، ۲۲ تن آمریکایی، ۳ تن انگلیسی و چهار نفر دیگر از ملیت های مختلف دیگر می باشند.

این ۲۷ تن همچنین شامل آن دسته از سربازانی نیز می شود که در افغانستان زخمی شده اند و پس از انتقال به کشورشان جان سپرده اند.

ماه های دسامبر و اکتبر ۲۰۱۵ مرگبارترین ماه برای نیروهای خارجی در افغانستان بود.

در ماه اکتبر ناتو ۱۰ سرباز خود را از دست داد، و در حمله انتحاری که در مجاورت میدان هوایی بگرام در ماه دسامبر به وقوع پیوست ۶ سرباز آمریکایی از جمله یک زن کشته شد.

این نیروها در طول ماه های جولای، مارچ و جنوری امسال تلفاتی را نداشتند.

در سال ۲۰۱۴، ناتو ۷۵ سرباز خود را در افغانستان از دست داد، اما مرگبارترین سال برای نیروهای ائتلاف سال ۲۰۱۰ می باشد، زیرا در این سال بیش از ۷۱۱ سرباز خارجی جان خود را از دست دادند.

براساس گزارش این وبسایت، ناتو ۳،۵۱۲ سرباز خود را در طول ۱۴ سال جنگ افغانستان از دست داده است که از این میان، آمریکا با ۲،۳۷۸ کشته و سی هزار زخمی بیشترین تلفات را به خود دیده است

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *