• انتشار: 13 آگوست 2016
  • ساعت: 15:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12238
پرینت

نیروهای امنیتی ۹۲ شورشی به شمول ۹ تبعه خارجی را کشتند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات های روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۲ تن از شورشیان مسلح به شمول ۹ تبعه خارجی را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان در ۱۸ ولایت کشور از جمله ننگرهار، لغمان، غزنی، پکتیکا، پکتیا، خوست، کندهار، فراه، غور، بلخ، فاریاب، جوزجان، سرپل، بغلان، تخار، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند، که در نتیجه این عملیات ها ۹۲ تن از شورشیان مسلح به شمول ۹ تبعه خارجی کشته و ۴۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش، جزئیات عملیات های تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های خوشامند، زیروک و خیرکوت ولایت پکتیکا راه اندازی شد، ۴۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۷ تن دیگر نیز زخمی شدند. همچنین دو عراده موتر نوع داتسن و ۲ عراده موتر سایکل این شورشیان نیز منهدم گردید.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های چمکنی و جانی خیل ولایت پکتیا صورت گرفت، ۳۰ تن از هراس افکنان به شمول ۹ تبعه خارجی کشته شده و ۱۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان اجرا شد، ۱۷ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۲ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی های پشتون کوت ولایت فاریاب و علیشنگ ولایت لغمان، ۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۶ تن دیگر نیز زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در این خصوص چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید درجریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۱۱ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *