• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۴۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15031
پرینت

نیروهای امنیتی ۸۶ تروریست را در ۲۴ ساعت گذشته کشتند

نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان و مال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور ۸۶ تن دهشت افگن به شمول ۵ تن سر گروه آنان را کشتند.

وزارت دفاع خبرنامه ای منتشر کرده و گفته که در این چند رشته عملیات ۲۵ تروریست دیگر زخمی شده اند.

به نقل از خبرنامه، این عملیات ها در مربوطات ولایات ننگرهار، لغمان، کنر، پکتیکا، کندهار، ارزگان، زابل، بادغیس، هرات، غور، فراه، فاریاب، سرپل، بغلان، کندز و هلمند راه اندازی شده بود.

وزارت دفاع می گوید که در مربوطات ولسوالی های ناړۍ، مروره و اسمار ولایت کنړ ۴۵ تن دهشت افگن  بشمول عبدالحمید سرگروپ آنها کشته و ۶ تن آنها  زخمی شده اند.

در این عملیات ۲ قبضه راکت انداز، ۸ میل کلاشینکوف، ۱میل پیکا و ۳ پایه مخابره دشمن به دست آمده، در مربوطات ولسوالی های پچیرآگام و خوگیانی ولایت ننگرهار ۵ تن دشمن بشمول قاری شاکر هلاک و ۶ نفر آن زخمی شده و در مربوطات ولسوالی سروبی ولایت کابل ۷ تن  تروریست  بشمول عبدالهاشم سرگروه آنها ازبین رفته اند.

همچنان در عملیات ولسوالی های ورممی وتروی ولایت پکتیکا ۱۲ تن دشمن به شمول قوماندان جمشید کشته و ۵ تن زخمی گردیده، در مربوطات ولسوالی ارغنداب ولایت کندهار و ولسوالی شینکی ولایت زابل ۵ تن  دشمن به شمول مولوی کامران قوماندان محلی آنها کشته  شده است.

وزارت دفاع می گوید که در این عملیات ها ۸ منسوب اردوی ملی به درجه شهادت نایل شده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *