• انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۲۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12948
پرینت

نیروهای امنیتی ۷۹ شورشی مسلح به شمول یک فرمانده آنان را به هلاکت رساندند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، ۷۹ شورشی مسلح به شمول یک فرمانده محلی آنان را طی ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای که عملیات روزانه این نیروها را انعکاس می دهد نوشته است؛ نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ۱۷ ولایت کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۷۹ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

خبرنامه وزارت مختصری از عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا راه اندازی شد، ۱۷ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی گرشک و مسیر شاهراه نمبر ۶۰۱ لشکرگاه صورت گرفت، ۳۱ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده آنان به نام رحمت کشته شده و یک تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی میوند ولایت کندهار انجام شد ۶ تن از هراس افکنان کشته شده و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی بورکه ولایت بغلان نیز ۱۴ تن از دهشت افکنان کشته شد.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس که در مربوطات ولسوالی های نازیان ولایت ننگرهار، غوربند ولایت پروان، یحیی خیل ولایت پکتیکا، مرکز ولایت ارزگان، ارغنداب ولایت کندهار و دلارام ولایت نیمروز صورت گرفت ۱۱ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و ۵ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۰ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *