• انتشار: 23 آوریل 2018
  • ساعت: 17:37
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27754
پرینت

نیروهای امنیتی ۷۲ هراس افکن را به هلاکت رساندند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی در تازه ترین عملیات شان علیه هراس افکنان، دست کم ۷۲ تن از آنان به شمول ۱۷ عضور گروه تروریستی داعش را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (دوشنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته دست کم ۷۲ تن از هراس افکنان به شمول ۱۷ عضو گروه تروریستی داعش را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند و ۲۲ تن دیگر را زخمی کرده اند.

براساس خبرنامه، در عملیاتی در ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار ۱۷ عضو گروه داعش کشته شده و ۱۵ مخفیگاه آنان نیز منهدم گردید.

در مربوطات ولایت زابل نیز ۱۵ تن از هراس افکنان کشته شده، و یک قرارگاه، یک عراده موتر و مقادیری سلاح و مهمات آنان نیز از بین رفت.

در ولسوالی خان آباد ولایت کندز نیز ۸ شورشی مسلح کشته و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند. نیروهای امنیتی در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه هم ۸ شورشی مسلح را به هلاکت رساندند. در ینگی قلعه ولایت تخار هم ۶ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در ولسوالی گرشک ولایت هلمند ۴ تن دهشت افکن کشته و ۳ تن زخمی، در ولسوالی های شلتن و غازی آباد ولایت کنر ۴ شورشی بشمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان کشته شده و یک تن دیگر زخمی، در ولسوالی های ده یک، گیلان، قره باغ و اندر ولایت غزنی نیز ۴ تن دهشت افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی، در ولسوالی شیندند ولایت هرات و ولسوالی کوهستانات ولایت فاریاب ۳ تن هراس افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی، در ولسوالی چوره ولایت ارزگان ۳ دهشت افکن کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی، و در ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار نیز یک تروریست به همراه مقداری سلاح و مهمات دستگیر شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه کرده است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت کذشته ۱۲ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۶۵ عملیات خاص را در ۱۰ ولایت راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۱۱۳ پرواز در حمایت نیروهای ارتش اجرا کرد و ۱۴ ضربه به مواضع هراس افکنان وارد ساخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *