• انتشار: 12 آگوست 2017
  • ساعت: 16:21
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23518
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۳ هراس افکن را به هلاکت رساندند

مقامات وزارت دفاع گفته اند که نیروهای امنیتی به تازگی ۶۳ هراس افکن را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه امروز (شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این علمیات ها، دست کم ۶۳ هراس افکن به شمول ۹ عضو شبکه حقانی کشته شده و ۲۸ تن دیگر زخمی شدند.

در خبرنامه در خصوص جزئیات این عملیات ها آمده است که در نتیجه عملیاتی در ولسوالی گومل ولایت پکتیا، ۱۴ دهشت افکن به شمول ۹ عضو شبکه تروریستی حقانی کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

در منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد در ولایت سرپل نیز ۱۱ عضو گروه طالبان به هلاکت رسید و ۴ تن دیگرشان زخمی گردیدند.

در ولسوالی چهارصده ولایت غور نیز ۸ تن از هراس افکنان کشته شده، ۶ تن دیگرشان زخمی و ۵ باب مواضع این هراس افکنان منهدم گردید.

در ولسوالی های  جانی خیل و زرمت ولایت پکتیا نیز ۹ عضو گروه طالبان هلاک و ۶ تن دیگر زخمی  شدند و در ولسوالی های میزان و ارغنداب ولایت زابل هم ۸ تن دهشت افگن از کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی گردیدند.

به همین ترتیب در عملیاتی دیگر در ولسوالی جغتو ولایت میدان وردک ۴ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن زخمی، در ولسوالی های  ده بالا ولایت ننگرهار و دره پیچ ولایت کنر ۵ عضو گروه داعش کشته شده، در ولسوالی اوبه ولایت هرات ۳ دهشت افکن به هلاکت رسید، در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز یک تن هلاک و در ولسوالی خروار ولایت لوگر نیز یک شورشی زخمی شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه می کند که طی همین مدت، ۱۸ عملیات پاکسازی پلان شده، ۱۱ عملیات خاص و ۲ عملیات شبانه در ۱۴  ولایت کشور راه اندازی گردید، و نیروی هوایی کشور ۱۰۰ پرواز برای حمایت از ارتش اجرا کرد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *