• انتشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۰:۱۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23263
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۳ شورشی طالب را به هلاکت رساندند

وزارت دفاع اعلام کرده که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶۳ تن از شورشیان طالبان را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای امروز (جمعه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته با راه اندازی عملیات های متعددی در نقاط مختلف کشور دست کم ۶۳ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده محلی آنان را به هلاکت رسانده و ۲۹ تن دیگر را زخمی کردند.

در خبرنامه آمده است که طی عملیات هایی که در ولسوالی های میزان و ارغنداب ولایت زابل راه اندازی شد، ۱۳ تن از این شورشیان کشته شده و ۱۵ تن دیگرشان زخمی شدند. ۲ عراده موتر و ۲ عراده موترسایکل این شورشیان نیز منهدم گردید.

در ولسوالی گومل ولایت پکتیکا نیز ۱۵ تن از آنان به هلاکت رسیدند. در ولسوالی گیلان و مرکز ولایت غزنی نیز ۱۲ تن از این شورشیان کشته شده و ۱۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

همچنین در ولسوالی گرشک ولایت هلمند که اخیرا درگیری ها افزایش نیز یافته، ۷ تن از هراس افکنان به شمول یک تن از فرماندهان آنان به نام «مخلص» به هلاکت رسیدند.

به همین ترتیب، در ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا ۷ تن از آنان کشته شده، در ولسوالی مندوزی ولایت خوست ۲ تن از آنان به هلاکت رسیده، و در ولسوالی نرخ میدان وردک نیز ۴ تن از شورشیان طالبان کشته شدند. نیروهای امنیتی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار نیز طی عملیاتی ۳ عضو گروه داعش را به هلاکت رساندند.

خبرنامه وزارت دفاع می نویسد که طی همین مدت ۱۸ عملیات پاکسازی پلان شده، ۲۳ عملیات خاص و ۴ عملیات شبانه در ۱۴ ولایت کشور راه اندازی گردید. نیروی هوایی نیز ۱۰۲ پرواز برای حمایت از ارتش اجرا کرد.

طالبان تاکنون به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *