• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۵۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11967
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۱ دهشت افکن به شمول ۲۱ تروریست داعشی را کشتند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶۱ دهشت افکن به شمول ۱۳ تروریست گروه داعش را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه دشمنان افغانستان در ولایات ننگرهار، غزنی، پکتیکا، پکتیا، کندهار، ارزگان، فراه، بغلان، تخار، جوزجان، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ۶۱ تن از دهشت افکنان به شمول یک فرمانده این شورشیان، یک تن از مسئولین مالی این شورشیان و ۲۱ تن از تروریستان گروه داعش به هلاکت رسیدند.

 

همچنین در جریان این عملیات ها، ۵۳ تن دیگر از جمله ۱۳ تروریست گروه داعش نیز زخمی شدند.

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

 

در عملیاتی که با حمایت قوت های توپچی و هوایی در مربوطات ولسوالی های مارجه و نادعلی ولایت هلمند صورت گرفت، ۱۳ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده محلی این گروه به هلاکت رسیدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی موسی خیل ولایت خوست صورت گرفت، ۱۳ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۹ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار راه اندازی شد، ۲۱ تن از تروریستان گروه داعش به هلاکت رسیده و ۱۳ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی اندر ولایت غزنی صورت گرفت، ۱۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۴ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

 

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی های سرکانو ولایت کنر، برکی برک ولایت لوگر، چوره ولایت ارزگان و پشت رود ولایت فراه، ۴ تن از شورشیان طالبان به شمول مسئول مالی این گروه به نام حمیدالله کشته شده و ۷ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۰ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *