• انتشار: ۲۸ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۴۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11009
پرینت

نیروهای امنیتی ۵۸ شورشی به شمول یک فرمانده طالبان را کشتند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ تن از شورشیان به شمول یک فرمانده محلی آنان را به هلاکت رساندند.

 

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، پکتیا، غزنی، لوگر، زابل، بادغیس، سمنگان، جوزجان، تخار، کندز و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۵۸ تن از دهشت افگنان به شمول یک فرمانده محلی آنان کشته، ۲۸ تن زخمی و ۱۰ تن دیگرشان دستگیر شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های سنگین و مارجه ولایت هلمند صورت گرفت ۳۰ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده محلی آنان به نام مظلوم کشته شده و ۱۱ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی حاجی آریوب ولایت پکتیا صورت گرفت ۱۵ تن از دهشت افگنان کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی جوند ولایت بادغیس صورت گرفت ۱۲ تن از دهشت افگنان کشته شده و ۱۲ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای این نیروها در مربوطات ولایات ننگرهار، غزنی،  قلعه نو ولایت لوگر و شمولزی ولایت زابل صورت گرفت، یک تن از دهشت افگنان کشته شده، ۲ تن زخمی و ۱۰ تن دیگرشان دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۴ تن از منسوبین اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش ها چیزی نگفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *