• انتشار: ۷ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۰۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24646
پرینت

نیروهای امنیتی ۵۶ هراس افکن را به هلاکت رساندند

مقامات امنیتی می گویند که نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات های روزانه شان، به تازگی ۵۶ هراس افکن را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (جمعه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در نتیجه ۵۶ هراس افکن کشته شده، ۱۵ تن دیگر زخمی و ۵ تن نیز دستگیر شدند.

خبرنامه وزارت دفاع می نویسد که در جریان عملیاتی که در ولسوالی گرشک ولایت هلمند صورت گرفت، ۲۳ عضو گروه طالبان به هلاکت رسیده، ۶ تن دیگرشان زخمی و ۵ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح های سبک و سنگین به دست نیروهای امنیتی افتاد.

در ولسوالی های جانی خیل و احمد آباد و ساحه څپړی ولایت پکتیا نیز ۲۰ تن از هراس افکنان کشته شده، ۲ تن دیگر زخمی و ۲ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح و مهمات این هراس افکنان منهدم گردید.

در ولسوالی قره باغ و ساحه قره باغی ولایت غزنی نیز ۱۱ شورشی مسلح کشته شده، ۳ تن دیگرشان زخمی و یک عراده موترشان منهدم گردید.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات هایی در شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان یک هراس افکن کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی، در خان آباد ولایت کندز یک تن کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی، در ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان ۳ هراس افکن دستگیر، در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب یک عراده موتر و ۵ عراده موترسایکل دشمن منهدم گردید و در چپرهار ولایت ننگرهار ۲ عضو گروه داعش دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ عملیات پاکسازی پلان شده و ۸ عملیات خاص در ۱۶ ولایت کشور راه اندازی گردید. همچنین نیروی هوایی کشور نیز ۱۱۶ پرواز به حمایت اردوی ملی اجرا کرد.

تاکنون هیچ یک از گروه های مخالف مسلح در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *