• انتشار: 18 ژانویه 2018
  • ساعت: 14:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25768
پرینت

نیروهای امنیتی ۵۰ شورشی مسلح را به هلاکت رساندند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در عملیات متعددی در سراسر کشور دست کم ۵۰ شورشی مسلح را به هلاکت رساندند.

 

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی در تازه ترین عملیات خود در سراسر کشور دست کم ۵۰ هراس افکن به شمول ۱۳ عضو گروه تروریستی داعش را به هلاکت رسانده و ۲۶ تن دیگر را زخمی کرده اند.

در خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که طی عملیات در ولسوالی های گیرو و ساحه نوغی مرکز ولایت غزنی ۲۲ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۳ تن دیگرشان زخمی شدند. همچنین در این عملیات ۹ حلقه ماین بشکه ای نیز منهدم گردید.

در ولسوالی های چپرهار و ده بالای ولایت ننگرهار نیز نیروهای امنیتی ۱۳ تن از اعضای گروه تروریستی داعش به شمول یک تن از فرماندهان محلی این گروه به نام «مولوی جلال» را به هلاکت رساندند.

در چهاردره ولایت کندز نیز ۵ تن از هراس افکنان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند، در حالیکه در مناطق مختلفی از ولایت لغمان نیز ۴ تن از شورشیان به شمول یک فرمانده محلی طالبان به نام محب الله مشهور به «خیبر» کشته شده و یک تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیات در منطقه کوه ساگی ترینکوت مرکز ولایت ارزگان نیز ۳ تن از هراس افکنان کشته شده و چندین موضع و مقادیری سلاح و مهمات این شورشیان منهدم گردید. در دایچوپان و ارغنداب ولایت زابل نیز ۳ تن کشته شده و ۵ تن دیگر زخمی شدند. در ولسوالی صیاد سرپل نیز شورشی مسلح نیز زخمی شدند.

همچنین نیروهای امنیتی در ولسوالی سپیره ولایت خوست ۱۲ تن را به همراه ۴۰ میل سلاح مختلف و ۳ عراده موتر سایکل دستگیر کردند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۲ عملیات خاص در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کردند.

نیروی هوایی کشور نیز ۹۰ پرواز به حمایت نیروهای ارتش ملی در آورد و ۷ ضربه به لانه های دشمنان وارد ساخت.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *