• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۴۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19494
پرینت

 نیروهای امنیتی ۲۴ هراس افکن به شمول یک فرمانده شبکه حقانی را به هلاکت رساندند

مقامات امنیتی می گویند که نیروهای امنیتی طی تازه ترین عملیات هایشان، ۲۴ هراس افکن به شمول یک فرمانده شبکه حقانی را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته و در جریان تازه ترین عملیات هایشان، دست کم ۲۴ هراس افکن به شمول یک فرمانده شبکه حقانی و دو عضو شبکه القاعده را کشتند و ۳۴ تن دیگر را به شمول یک فرمانده محلی طالبان زخمی کردند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات این عملیات های تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان صورت گرفت، ۱۰ تن از جنگجویان طالبان کشته شده و ۱۰ تن دیگر به شمول یک فرمانده محلی آنان به نام «شایسته» مشهور به «بابه» زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی علی شیر ولایت خوست، یک فرمانده شبکه حقانی به نام «ابراهیم» مشهور به «عمر خطاب» کشته شده و یک فرد دیگر این گروه دستگیر شد.

در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل نیز دو تن از اعضای شبکه القاعده کشته شدند.

۳ تن از هراس افکنان طالبان نیز در مربوطات ولسوالی درقد ولایت تخار کشته شده و ۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیاتی در مربوطات ولسوالی واغظ و قلعه قاضی شهر غزنی نیز ۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند. در بالامرغاب ولایت بادغیس نیز یک هراس افکن کشته شده و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

در نرخ ولایت میدان وردک هم ۲ دهشت افکن کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند. همچنین در مربوطات ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا یک تن از هراس افکنان زخمی شد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *