• انتشار: ۲۱ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۰:۰۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26961
پرینت

نیروهای امنیتی ۱۷۱ تروریست را طی ۲۴ ساعت گذشته کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات نظامی روزانه شان دست کم ۱۷۱ هراس افکن را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (یکشنبه) اعلام کرده است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۱۷۱ دهشت افکن به شمول ۶ عضو گروه داعش را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده، ۱۲۶ تن دیگر را زخمی و ۱۱ فرد مشکوک را نیز دستگیر کرده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش نوشته است در عملیاتی که در ولسوالی میوند ولایت کندهار راه اندازی شد، ۵۴ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۱۱ تن دیگرشان زخمی شو مقادیر زیادی مهمات دشمنان نابود گردید.

در ولسوالی های خواجه بهاءالدین، ینگی قلعه و درقد ولایت تخار نیز ۴۳ تن از هراس افکنان کشته شده، ۷۷ تن دیگر زخمی و ۵ تن از دهشت افکنان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه نیز ۴۲ تن از تروریستان کشته شده، ۳۰ تن دیگرشان زخمی، یک عراده موتر و ۲ عراده موترسایکل آنان نیز منهدم گردید.

نیروهای امنیتی همچنین در ولسوالی های نهرسراج، نادعلی و واشیر ولایت هلمند نیز ۱۰ تن از هراس افکنان را به هلاکت رسانده، ۴ تن دیگر را زخمی و ۵ تن شورشی دیگر را دستگیر کردند.

در این عملیات، دو باب قرارگاه دشمنان تخریب، و ۲ عراده موتر، ۲ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح و مهمات این شورشیان نیز از بین برده شد.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی های نازیان و کامه ولایت ننگرهار ۶ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده و یک تروریست دیگر با سلاح های دست داشته اش نیز دستگیر شد؛ در منطقه «بصرام» ولایت لغمان نیز ۶ شورشی وابسته به گروه طالبان به هلاکت رسیده، در منطقه تنگی ابریشم ولایت کابل نیز ۴ دهشت افکن کشته شده، در ولسوالی های تگاب و نجراب ولایت کاپیسا نیز ۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شدند. در ولسوالی اندر ولایت غزنی نیز ۳ تروریست کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه می کند که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۲۱ عملیات خاص را در ۱۰ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۷۰ پرواز در حمایت نیروهای ارتش به پرواز در آورد.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان و داعش در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *