• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۵۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11737
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۸ شورشی را طی ۲۴ ساعت گذشته کشتند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶۸ تن از شورشیان مسلح را به هلاکت رساندند.

همچنین طی همین مدت، نیروهای امنیتی ۳۱ تن دیگر از این شورشیان را در عملیات شان زخمی و ۷ تن دیگر را دستگیر کردند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، غزنی، پکتیا، پکتیکا، خوست، کندهار، ارزگان، زابل، فراه، جوزجان، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۶۸ تن از شورشیان مسلح کشته، ۳۱ تن زخمی و ۷ تن دیگر دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در ولسوالی های سنگین، نادعلی و گرمسیر ولایت هلمند راه اندازی شد، ۴۹ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های پشت رود و بالابلوک ولایت فراه صورت گرفت، ۶ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۴ تن زخمی و ۲ عراده موتر نوع سراچه منهدم شد.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی اندر ولایت غزنی راه اندازی شد، ۷ تن از دهشت افگنان کشته شده و ۱۱ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوای های خوگیانی و ده بالای ولایت ننگرهار، صبری ولایت خوست، خاص ارزگان ولایت ارزگان و شاه جوی ولایت زابل، ۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۲ تن دیگر زخمی و ۷ تن نیز دستگیر شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۲۱ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *