• انتشار: ۲۵ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۶:۴۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8728
پرینت

نیروهای امنیتی ۳۸ شورشی مسلح را در غزنی به هلاکت رساندند

مقامات محلی در ولایت غزنی می گویند که نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات شفق در این ولایت، موفق به کشتن دست کم ۳۸ شورشی در این ولایت شدند.

این مقامات می افزایند که عملیات ضدتروریسم نیروهای امنیتی که تحت نام شفق در بسیاری از مناطق ناامن ولایت غزنی از جمله مرکز این ولایت آغاز شده، تاکنون نتیجه مطلوبی را به دنبال داشته است.

امین الله امرخیل فرمانده پلیس ولایت غزنی به خبرگزاری رها گفت نیروهای امنیتی درمناطق قره باغی، منگور و اسفندی که ازمربوطات شهر غزنی می باشد ۱۳ تن از شورشیان طالبان را به هلاکت رساندند و مقادیری سلاح و جنگ افزارهای سبک و سنگین نیز بدست آوردند.

آقای امرخیل همچنین گفت که شورشیان مسلح در عملیاتی از پیش طراحی شده بر چند پوسته امنیتی پلیس در منطقه موشک این ولایت حمله کردند که اما با پاسخ به موقع نیروهای امنیتی کشور مواجه شدند.

وی افزود در این درگیری نیز، ۶ تن از این شورشیان توسط نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند.

فرمانده پلیس غزنی در خصوص آمار تلفات نیروهای امنیتی در این عملیات و رویداد چیزی نگفت.

این در حالیست که یک فرمانده محلی شورشیان طالبان در تماسی تلفنی به رسانه ها گفت در جریان این عملیات و رویدادها، ۱۳ تن از نیروهای امنیتی کشور جان خود را از دست داده اند و ۴ عراده/دستگاه موتر/خودروی این نیروها نیز توسط شورشیان تخریب شده است.

آقای امین الله امر خیل این گفته های فرمانده محلی طالبان را رد می کند.

لازم به ذکر است که ولایت غزنی از جمله ولایت های نسبتا نا آرام کشور است که شورشیان طالبان در برخی از ولسوالی های آن فعالیت دارند.

محمد عطا رضایی-غزنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *