• انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۳۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11542
پرینت

نیروهای امنیتی ۱۹ شورشی مسلح را به هلاکت رساندند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۱۹ شورشی مسلح را کشتند و ۱۶ تن دیگر را زخمی کردند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، پروان، کاپیسا، پکتیکا، پکتیا، غزنی، کندهار، زابل، فراه، جوزجان، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند، که در نتیجه این عملیات ها، ۱۹ شورشی مسلح کشته شده، ۱۲ تن دیگر زخمی شده و ۶ نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات های تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر گزارش می دهد:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی برکی برک ولایت لوگر صورت گرفت ۱۰ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیده و ۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت یک تروریست داعشی کشته شده و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی شاه جوی ولایت زابل راه اندازی شد، ۳ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۱ تن زخمی شده و ۲ تن دیگر دستگیر شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای سربازان اردوی ملی در مربوطات ولسوالی های گیلان ولایت غزنی، سیاه گرد ولایت پروان، نجراب ولایت کاپیسا و مارجه ولایت هلمند، ۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۳ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۵ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *