• انتشار: ۲۳ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۲۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23596
پرینت

نیروهای امنیتی کنترل قریه میرزاولنگ را دوباره بدست گرفتند

مقامات امنیتی در شمال کشور اعلام کرده اند که نیروهای دولتی کنترل قریه میرزاولنگ در ولسوالی صیاد ولایت سرپل را دوباره به دست گرفتند.

نصرت الله جمشیدی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفت که نیروهای امنیتی کشور امروز بعد از ظهر کنترل دوباره قریه میرزاولنگ در ولسوالی صیاد ولایت سرپل را بدست گرفتند.

به گفته ی، کنترل این منطقه هم اکنون به طور کامل در دست نیروهای امنیتی است، و آنها در حال ساخت پوسته های امنیتی برای جلوگیری از بازگشت دوباره تروریستان به این منطقه هستند.

ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل اوایل هفته گذشته اعلام کرد که جنگجویان دو گروه داعش و طالبان در یک همکاری نادر به طور گسترده ای به این منطقه حمله کردند و پس از ۴۸ ساعت درگیری با نیروهای محلی کنترل منطقه را بدست گرفتند.

به گفته ی آقای امانی، تروریستان پس از ورود به منطقه دست کم ۵۰ تن به شمول زنان و کودکان را به شهادت رساندند.

این رویداد واکنش های گسترده ای را در سراسر کشور و جهان به دنبال داشت. برخی ها دولت را متهم به بی کفایتی در تامین امنیت منطقه می کردند، و برخی دیگر آن را دسیسه دولت و غرب برای نفوذ شورش به شمال کشور عنوان می کردند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما گفت که این عملیات به طور مستقل توسط جنگجویان طالبان صورت گرفته و با داعش هیچ گونه همکاری نداشته اند.

او همچنین قتل عام مردم را در این منطقه رد کرد و آن را جنایت رسانه ای خطاب نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *