• انتشار: 8 اکتبر 2016
  • ساعت: 19:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14096
پرینت

نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته، تلفات سنگینی به شورشیان مسلح وارد کرده اند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته تلفات سنگینی به شورشیان مسلح وارد کرده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان مسلح در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ده ها تن از شورشیان مسلح به هلاکت رسیده و شمار زیادی دیگر زخمی و دستگیر گردیدند.

لازم به ذکر است که وزارت دفاع ملی هر روز گزارشی از عملیات های روزانه نیروهای امنیتی منتشر می کند.

این وزارت جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است.

این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ولایت کندز راه اندازی شد، ده ها تن از شورشیان طالبان به شمول سه فرمانده محلی آنان به نام های عبدالله غازی، صدر مشهور به صدام و قاری بشیر به هلاکت رسیدند و ۱۷ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی پشت رود ولایت فراه صورت گرفت، ۱۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۱۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند نیز، ۱۱ تن از شورشیان مسلح کشته شدند. در ولسوالی های اچین، ده بالا، حصارک و چپرهار ولایت ننگرهار نیز ۱۹ تن از دهشت افکنان به شمول ۱۷ تروریست داعشی کشته شده، ۶ تن زخمی و ۲۵ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردو، پولیس و امنیت ملی در مربوطات ولسوالی های اندر و ده یک ولایت غزنی، سیدآباد ولایت میدان وردک، مرکز ولایت ارزگان و شاه ولیکوت ولایت کندهار، ۲۴ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳۱ تن دیگر زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی همچنین می افزاید در نتیجه این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۲۲ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *