• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۲:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15041
پرینت

نیروهای امنیتی طرح شورشیان برای تصرف شهر ترینکوت را با کشته و زخمی کردن ۱۶۰ شورشی خنثی کردند

مقامات محلی می گویند که نیروهای امنیتی پس از سه روز درگیری شدید و کشتن بیش از ۸۰ شورشی مسلح طرح شورشیان طالبان برای تصرف شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان را خنثی کردند.

ولی جان سرحدی رئیس پولیس ولایت ارزگان امروز (چهارشنبه) گفت که نیروهای امنیتی پس از سه روز درگیری شدید در این ولایت موفق به خنثی کردن طرح شورشیان طالبان برای تصرف شهر ارزگان مرکز این ولایت شدند.

ولی جان سرحدی گفت “عملیات علیه شورشیان طالبان سه روز پیش آغاز شد و تاکنون ۸۰ تن از این شورشیان به هلاکت رسیده اند و به همین تعداد نیز زخمی شده اند.”

وی گفت که نیروهای دولتی همچنین کنترول مناطق چارمگر و سرشاخلو را از شورشیان باز پس گرفتند و آنها به عقب رانده شده اند.

منطقه چارمگر در فاصله دو کیلومتری ساختمان ولایت ترینکوت و منطقه سرخاشلو نیز تنها چند صد متر از مرکز فرماندهی پولیس شهر ترینکوت فاصله دارد.

آقای سرحدی افزود که با به عقب راندن شورشیان طالبان از این مناطق، تهدیدهای امنیتی علیه شهر ترینکوت برطرف شد.

رئیس پولیس ارزگان همچنین علاوه کرد که در جریان عملیات ها علیه شورشیان، مقدار زیادی سلاح و مهمات به شمول چهار واسکت انتحاری را نیز منهدم گردید.

شورشیان طالبان که همچنان در برخی اطراف شهرهای ترینکوت و لشکرگاه هلمند در حال درگیری های پراکنده هستند، تاکنون چیزی نگفته اند.

ولیجان سرحدی همچنین علاوه کرد که نیروهای امنیتی به زودی عملیات گسترده ای را علیه شورشیان در ولسوالی های گیزاب و چاری این ولایت راه اندازی می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *