• انتشار: 20 اکتبر 2015
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3637
پرینت

نیروهای امنیتی در حال تصفیه ولسوالی غورماچِ فاریاب اند

وزارت امور داخله می گوید که نیروهای امنیتی –اردو، پولیس و امنیت ملی- پس از تصرف دوباره ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب در حال تسویه و پاکسازی طالبان است.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری گفت: “در ساحه ولسوالی هنوز جنگ ادامه دارد ولی نیروهای امنیتی در حال پاکسازی منطقه است.”

آقای صدیقی افزود که ما با نیروهای مستقر در ولسوالی ارتباط داریم اما به طور دقیق تعداد کشته های گروه طالبان و نیروهای امنیتی مشخص نیست.

اما روز گذشته بریالی بشریار پروانی، مسئول امنیت و سرپرست فرماندهی پولیس ولایت فاریاب به رسانه ها گفته بود که در عملیات نیروهای دولتی برای پس‌ گرفتن ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب، ۲۷ عضو گروه طالبان کشته و ۱۷ نفر دیگر آنان زخمی شده‌ است.

سخنگوی وزارت امور داخله در همین حال نیز گفت: معاون اول ریاست جمهوری، برای رهبری، بسیج مردمی و سرکوبی تروریستان صبح امروز به فاریاب سفر کرد.

آقای صدیقی علاوه کرد که حضور جنرال دوستم در کنار نیروهای امنیتی باعث تقویت روحی نیروهای امنیتی و باشندگان محل می شود و مردم نیز در برابر دشمنان می ایستد.

وی از مردم نیز خواست که با استفاده از شبکه های اجتماعی دست به شایعه پراکنی نزنند و ابزار تبلیغی برای تروریستان و دشمنان کشور نشوند.

او گفت: “برخی شایعه می کنند که چند هزار طالب مسلح به فلان مرکز حمله کردند که این خبر باعث تضعیف نیروهای امنیتی  کشور و باشندگان می شود.”

در این نشست خبری، سخنگوی وزارت امور داخله به عملیات ها نیروهای امنیتی و وضعیت امنیتی ولایت های کندز، غزنی، هلمند و هرات نیز اشاره کرد.

او گفت: وضعیت امنیتی در شهر کندز خوب است و شمار زیادی از هموطنانی که خانه هایشان را ترک کرده بودند، دوباره به شهر بازگشته اند.

آقای صدیقی اظهار امیدواری کرد که سایر کسانی که مجبور شده بودند خانه هایشان را ترک کنند هر چه زودتر برگردند.

وی در ادامه به وضعیت غزنی نیز اشاره ای کرد و افزود که بر خلاف تحرکات زیاد تروریستان، وضعیت در غزنی عادی است و شاهراه کابل- هرات که چندی پیش مسدود شده بود، برای تردد باز است.

صدیقی گفت: در ولسوالی های شیندند و گلران هرات نیز تروریستان دست به تحرکاتی زده بودند که اکنون مهار شده اند و عملیات پاکسازی در این ولسوالی های جریان دارد.

به گفته وی، در عملیات های ۲۴ ساعت گذشته در ولایت هلمند ۲۷ تروریست کشته شده است.

تدابیر برای روز عاشورا

وزارت امور داخله به منظور جلوگیری از ناامنی و دهشت در ایام محرم کمیسیون های ویژه ای در سراسر کشور تشکیل داده است تا از بروز رویدادها ناگوار جلوگیری کند.

صدیق صدیقی می گوید این کمیسیون ها در سراسر کشور تعیین شده است تا امنیت عزاداران را تامین کند.

گفتنی است که برخی از عناصر دشمن شایعاتی را در کشور به خصوص کابل منتشر کرده بودند که گروه های افراطی امسال مانع برگزاری مراسم عزاداری می شود.

سخنگوی وزارت امور داخله افزود که نیروهای امنیتی کنترول اوضاع را به دست دارند و اجازه نمی دهند که حادثه ای رخ دهد.

وی همچنین از شهروندان نیز خواست که برای اجراات بهتر نیروهای امنیتی از گشت و گذارهای بی مورد در سطح شهر خودداری کنند.

شایان ذکر است که سال گذشته مراسم عزاداری نواده پیامبر در ساحه امن و بدون رویداد خاتمه یافت.

 

۲ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *