• انتشار: 3 جولای 2017
  • ساعت: 12:42
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22155
پرینت

نیروهای امنیتی تلفات سنگینی را بر دهشت افکنان متحمل کردند

مقامات امنیتی می گویند که نیروهای امنیتی طی درگیری های تازه در نقاط مختلف کشور، تلفات سنگینی را بر دهشت افکنان متحمل کردند.

وزارت دفاع ملی با ارسال خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشته است نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در نقاط مختلف کشور علیه دهشت افکنان راه اندازی کردند، که در نتیجه این عملیات ها، ۵۶ هراس افکن به شمول ۳ فرمانده محلی طالبان و ۲ عضو گروه داعش کشته شده و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

خبرنامه وزارت دفاع در خصوص جزئیات این عملیات ها می نویسد که این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ساحه «آلچین» مرکز ولایت کندز صورت گرفت، ۱۳ تن به شمول یک سرگروه طالبان که تبعه پاکستان بود، کشته شده و ۷ تن دیگر زخمی شدند.

در مربوطات ساحه «بشران» مرکز ولایت هلمند نیز ۱۲ عضو گروه طالبان کشته شده و ۶ تن دیگرشان زخمی شدند. در این عملیات همچنین ۲ باب مخفیگاه و ۵ عراده موترسایکل آنان نیز منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی های چمتال و چهار بولک ولایت بلخ نیز، ۸ دهشت افکن کشته شده و ۱۲ تن دیگرشان زخمی شدند. در ولسوالی شاه ولیکوت ولایت کندهار هم ۸ هراس افکن کشته شده، ۹ تن دیگر زخمی و ۲ عراده موتر و ۱۲ عراده موتر سایکل این هراس افکنان منهدم گردید.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیاتی در مربوطات ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار ۶ دهشت افکن کشته شده و یک عراده موترشان منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی واته پور ولایت کنر، ۲ عضو گروه تروریستی داعش کشته شدند.

۴ هراس افکن نیز در مربوطات ولسوالی اندر ولایت غزنی و زرمت ولایت پکتیا به هلاکت رسیدند.

در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان نیز ۲ دهشت افکن کشته شدند.

نیروهای امنیتی همچنین در عملیاتی در مربوطات ولسوالی پسابند ولایت غور یک تن از فرماندهان گروه طالبان به نام «بریالی» را به هلاکت رساندند و یک تن دیگر را زخمی کردند.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *