• انتشار: 24 سپتامبر 2015
  • ساعت: 16:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2897
پرینت
سیگار:

نیروهای امنیتی افغانستان با کمبود تجهیزات زمستانی مواجه است

بازرس ویژه بازسازی افغانستان (سیگار) در نامه ای به وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا نوشت که با شروع شدن فصل سرما، نیروهای امنیتی افغانستان با کمبود لباس و تجهیزات زمستانی مواجه است.

این بازرس در نامه خود نوشت تجهیزات و لباس های فعلی نیروهای امنیتی افغانستان برای سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ کافی نیست و این می تواند تاثیری منفی در مبارزات آنها داشته باشد.

لازم به ذکر است که وزارت دفاع ایالات متحده پس از سال ۲۰۰۱ و سقوط رژیم طالبان، مسئولیت تامین تجهیزات نظامی برای نیروهای امنیتی افغانستان را به عهده داشت.

اما از سال ۲۰۱۱ که ماموریت نیروهای خارجی نیز در کشور کمتر شد، وزارت دفاع ایالات متحده مسئولیت تامین تجهیزات نظامی زمستانی نیروهای امنیتی کشور را به وزارت امور داخله و وزارت دفاع کشور سپرد.

با این وجود، همچنان وزارت دفاع ایالات متحده در بخش های ارتقای ظرفیت نیروهای امنیتی کشور همکاری می کند و چندین پروژه زیرساخت سازی را نیز روی دست دارد.

به گفته سیگار، نیروهای امنیتی کشور از زمانی که وزارت دفاع آمریکا تامین تجهیزات نظامی زمستانی را به وزارت های داخله و دفاع افغانستان سپرده، نیروهای امنیتی کشور با کمبود تجهیزات در فصل سرما مواجه بوده اند.

جنرال ساپکو در نامه خود گفت “ما به تازگی متوجه شده ایم که نیروهای امنیتی افغانستان از سال ۲۰۱۱ با کمبود تجهیزات نظامی در فصل های سرد مواجه بوده اند.

وی اشاره کرد که ایالات متحده همچنان تنها منبع تامین تجهیزات نظامی زمستانی برای نظامیان افغانستان می باشد.

جنرال ساپکو ادامه داد “گرچه گفته می شود که ایالات متحده سفارش بیش از ۳۰۰،۰۰۰ لباس نظامی گرم را برای نیروهای امنیتی افغانستان در دستور کار خود قرار داده، اما این لباس های گرم پیش از ماه مارس ۲۰۱۷ به دست نیروهای امنیتی افغانستان نمی رسد، و این می تواند نیروهای امنیتی را در فصول سرد پیش رو با مشکلی جدی مواجه سازد.”

وی در نامه خود همچنین اشاره کرد که این اولین بار نیست که منسوبین امنیتی کشور با کمبود لباس و دیگر تجهیزات نظامی برای فصول سرد سال مواجه می شوند، بلکه پیش از این نیز نگرانی های برای دولت وجود داشته که نیروهای امنیتی کشور و پولیس ملی در طی سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز از یونیفورم مناسب برخوردار نبودند.

جنرال ساپکو در نامه خود از فرماندهی انتقال امنیت افغانستان (CSTC-A) نیز خواست تا با وزارت های دفاع و امور داخله کشور همکاری کند تا مقدار تجهیزات مورد نیاز را تعیین کنند، و مطمئن شوند که نیروهای امنیتی کشور در سال های آتی با کمبود تجهیزات نظامی روبرو نخواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *