• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۴۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6279
پرینت
یک مقام آمریکایی:

“نیروهای افغانستان پیشرفت کرده اند و طالبان در ۲۰۱۵ شکست خوردند”

یک مقام بلند پایه نظامیان آمریکایی می گوید که نیروهای امنیتی افغانستان در سال ۲۰۱۵ عملکرد خوبی از خود نشان دادند، و طالبان نیز نتوانستند مناطق تحت تصرف خود را حفاظت کنند.  

جنرال ویلسون شافنر می گوید “ارزیابی ما از نیروهای امنیتی افغانستان نتایج گوناگونی را به همراه داشته است.”

جنرال شافنر با تقدیر از توانایی این نیروها افزود که نیروهای امنیتی افغانستان با هر عملیاتی که انجام می دهند عملکرد بهتری نسبت به قبل از خود نشان می دهند.

سخنگوی نظامیان آمریکایی می گوید “نیروهای امنیتی افغانستان به زمان بیشتری نیاز دارند تا نیروهای خود را در موقعیتی درست مستقر کنند، و همچنین زمان بیشتری نیاز است تا اوضاع را ثابت سازند. آنها (نیروهای امنیتی افغانستان) یاد گرفته اند که در شرایط بحران واکنش خوبی نشان دهند، اما این موضوع همچنان یکی از نقاط ضعفشان می باشد که برای رفع این موضوع باید تمرکز ویژه ای بکنند.”

وی گفت که از سویی دیگر طالبان تصرفات موقتی بسیاری در سال ۲۰۱۵ داشت، اما آنها قادر نبودند که منطقه ای را که تصرف کرده اند را برای مدت طولانی در کنترول خود نگه دارند.

جنرال شافنر می گوید تقریبا در تمامی موارد، نیروهای امنیتی افغانستان هر بار پس از اینکه طالبان منطقه ای را به تصرف خود درآورده بودند، بلافاصله از تصرف آنان خارج کرده اند. برای مثال نیروهای امنیتی افغانستان توانستند شهر کندز را با جمعیتی ۳۰۰،۰۰۰ نفری تنها پس از هفت روز از کنترول طالبان خارج کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *