• انتشار: ۱۰ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۳۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25640
پرینت

نور: دولت مرکزی مانع مسافرت من به ولایت کندهار شد

عطا محمد نور والی بلخ با انتشار ویدیویی که در آن دیده می شود وی با برخی از دیگر چهره های سیاسی کشور در حال پایین شدن از یک هواپیمای داخلی است می گوید دولت مرکزی مانع مسافرت وی و برخی دیگر از چهره های سیاسی کشور به ولایت کندهار شده است.

وی گفت که این اقدام دولت غیرقانونی و غیر اخلاقی است و این گونه اقدامات بر وحدت ملی مردم افغانستان تاثیرات منفی خواهد گذاشت.

به گفته ی آقای نور، یک گروه از چهره های سیاسی کشور به شمول باتور دوستم فرزند جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهوری به رهبری او شب گذشته (پنجشنبه) عازم ولایت کندهار برای اشتراک در یک نشست سیاسی بودند، اما پس از یک ساعت و نیم توقف پروازش به این ولایت لغو گردید.

در همین حال، ریاست مستقل هوانوردی ملکی کشور با ارسال خبرنامه ای به خبرگزاری رها نوشته است که پرواز مزارشریف به ولایت کندهار بخاطر مسایل امنیتی و عدم هماهنگی با نیروهای امنیتی حاضر در میدان لغو شده است.

خبرنامه مذکور می نویسد به یک بال طیاره که قرار بود از شهر مزارشریف عازم شهر کندهار شود، یک روز قبل اجازه پرواز صادر شده بود. براساس آن قرار بود این پرواز ساعت ۰۹:۴۵ قبل از ظهر آغاز و ساعت ۱۰:۴۵ در میدان هوایی بین المللی قندهار نشست کند.

پرواز متذکره بر اساس تقسیم اوقات تعیین شده در مجوز پرواز٬ به وقت و زمان آن انجام نشد و چندین ساعت تاخیر داشت.

خبرنامه ریاست مستقل هوانواردی کشور می افزاید که از این رو به دلیل تاخیر به وجود آمده قرار شد که این پرواز شام روز پنجشنبه ۹ قوس ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۵ شب نشست نماید که به دلیل محدودیت امکانات انجام پروازهای شبانه در میدان هوایی بین المللی کندهار و ایجاب هماهنگی های لازم با نیروهای ناتومستقر در آن میدان، چون از طرف شب در بخش های این میدان حفظ و مراقبت و عملیات های نظامی صورت میگیرد؛ از انجام پرواز متذکره معذرت خواسته شد و ابلاغ گردید که با هماهنگی بخش های مربوطه این پرواز می تواند از طرف روز انجام شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *