• انتشار: 18 آگوست 2016
  • ساعت: 15:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12438
پرینت

نود و هفتمین سالروز استرداد استقلال کشور، بدون رئیس اجرایی تجلیل شد

نود و هفتمین سالروز استرداد استقلال کشور صبح امروز پنجشنبه در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد ولی در این مراسم عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی حضور نداشت.

در این مراسم، به غیر از عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، اکثر اعضای کابینه، برخی از نمایندگان در شورای ملی و شخصیت های سیاسی حضور داشتند.

با توجه به گفت‎وگوهایی که پشت درهای بسته، شب گذشته در ارگ برگزار شد، گمان آن می رفت که در جشن سالروز استرداد استقلال رئیس اجرایی هم حضور داشته باشد.

ارگ، شب گذشته با نشر خبرنامه ای گفته بود که گفت‎وگوها در فضایی “صمیمانه” بین رئیس اجرایی و رئیس جمهوری برگزار شده بود.

تنش بین رئیس اجرایی و رئیس جمهوری هفته گذشته زمانی بالا گرفت که عبدالله در حضور جوانان در کاخ سپیدار انتقاد تندی از غنی کرد.

او رئیس جمهوری را متهم به انحصار گرایی کرد.

دو روز پس از آن، اما محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری، در روز افتتاح پارلمان جوانان به صورت تلویحی گفت که کسانی مرا متهم به انحصار گرایی می کند که منافع خود را در خطر می بینند.

گفتوگوهای غیر مستقیم و کنایه آمیز، یک هفته بین رهبران حکومت وحدت ملی طول کشید و شب گذشته هر دو به گفت‎وگو پرداختند اما محتوای مذاکرات منتشر نشده است.

امروز نیز عبدالله در سالروز تجلیل از سالروز استرداد استقلال افغانستان حضور نداشت. گمان می رود که تنش های همچنان ادامه داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *