• انتشار: ۲۸ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۴۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9651
پرینت

نود درصد شهروندان کشور تحت پوشش مخابرات هستند

مقام های وزارت مخابرات می گویند که در حال حاضر بیشتر از ۹۰ درصد شهروندان زیر پوشش موبایل و خدمات موبایلی قرار گرفته اند.

مقام های وزارت مخابرات و تکنالوژی امروز سه شنبه ضمن تجلیل از روز جهانی مخابرات گفتند که بیش از یک میلیون تن در کشور از خدمات اینترنتی نیز استفاده می کنند.

طی بیش از یک دهه اخیر صنعت مخابرات نسبت به سایر صنعت ها در کشور، پیشرفت چشمگیری داشته است و تعداد کثیری از شهروندان به این صنعت دسترسی دارند.

در همین حال، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه، نیز گفت: “پیشرفت در بخش تکنالوژی در بیش از یک دهه گذشته بی مانند بوده، افغانستان توانسته با استفاده از این تکنالوژی در رشد رسانه های چاپی، تصویری و صوتی دستآورد های خوبی داشته باشد.”

به گفته محقق، وزارت مخابرات و تکنالوژی می تواند برای هزاران جوان زمینه کار را در شرکت های مخابراتی فراهم سازد و از مهاجرت آنان به کشور های بیرونی جلو گیری نماید.

وی، از مقام های این وزارت خواست که در بخش رشد مخابرات در کشور تلاش جدی کنند تا روابط میان افغانستان و کشورهای جهان بیشتر از پیش برقرار شود.

این در حالیست که در حال حاضر بسیاری از مشتریان شرکت های مخابراتی در کشور از بلند بودن بهایی مکالمه و پاین بودن کیفیت خدمات مخابراتی شکایت می کنند.

به گفته‌ای آنان، شرکت های مخابراتی پول هنگفت آنان را می گیرد؛ اما در مقابل خدمات بی کیفیت را به شهروندان کشور ارایه می‌دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *