• انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۰:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30550
پرینت
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا

نوار قتل خاشقجی وحشتناک”، “دردناک” و “خشن” است

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا نوار قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد حکومت سعودی در کنسولگری عربستان را وحشتناکتر و خشن تر از تصور توصیف کرد.

به گزارش رها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که به طور کامل در جریان جزئیات نوار صوتی که در زمان قتل جمال خاشقجی ضبط شده است، قرار گرفته اما شخصا این نوار را گوش نکرده چون معتقد است این نوار وحشتناکتر و خشن تر از آن است که بتواند آن را گوش کند.
آقای ترامپ روز یکشنبه ۲۷ عقرب، در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که این نوار صوتی خیلی “وحشتناک”، “دردناک” و “خشن” است.
قبلا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم یاد بود پایان جنگ جهانی اول در پاریس گفته بود فایلی که هنگام کشته شدن آقای خاشقجی در کنسول‌گری عربستان در استانبول ضبط شده در اختیار دولت‌های آمریکا، فرانسه، آلمان، بریتانیا و عربستان سعودی قرار گرفته است.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا تایید کرده بود که ماموران امنیتی کشورش فایل صوتی مربوط به قتل جمال خاشقجی را شنیده‌اند.
در همین حال، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه گفته است که قاتلان خاشقجی، جسد قطعه قطعه شده او را در چند چمدان جاسازی کرده و از ترکیه خارج کرده‌اند.”
جسد جمال خاشقجی هنوز پیدا نشده و بنابر گفته مقام‌های عربستان و ترکیه قاتلان آقای خاشقجی، جسد او را پس از قطعه‌قطعه کردن از ساختمان کنسولگری خارج کرده‌اند.
این در حالیست که روزنامه واشنگتن پست نوشته بود که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا C.I.A محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را آمر قتل خاشقجی می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *