• انتشار: 31 آگوست 2019
  • ساعت: 14:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37215
پرینت

نهمین دور مذاکرات مستقیم امریکا و طالبان در دوحه امروز هم ادامه یافت

نهمین دور مذاکرات مستقیم امریکا با طالبان در مورد صلح افغانستاند که از حدود نه روز پیش شروع شده بود امروز شنبه پس از یک روز وقفه ادامه یافت.

 نمایندگان امریکا و طالبان از ۹ روز به این طرف، سر گرم مذاکرات فشرده در مورد صلح افغانستان، هستند. این مذاکرات پس از یک وقفه یک روزه میان دو طرف، امروز شنبه(۹ سنبله) دوباره از سر گرفته شده است.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان در قطر در صفحه تویتر خود نوشته روز جمعه رخصتی بود و دو طرف نشست‌های میان خودی برگزار کردند و امروز شنبه دو طرف بازهم به مذاکرات خود ادامه می‌دهند.

به گفته او، نشست امروز از ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی برای رسیدن به یک نتیجه آغاز خواهد شد.

او جزئیات بیشتر نداده؛ اما در روزهای چهار شنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته گفته بود دو طرف به توافق نهایی نزدیک شده‌اند.

مذاکرات امریکا و طالبان در حالی ادامه دارد که اخیراً دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا پیشنهادات سناتوران و جنرالان امریکایی را پذیرفته و گفته که حدود ۸۶۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان باقی می‌مانند.

پیش از این طالبان گفته‌ بودند تا زمانیکه یک عسکر خارجی در افغانستان حضور داشته باشد، جنگ در کشور ادامه خواهد داشت.

اما؛ دولت امریکا گفته، تازمانیکه از تامین ثبات دایمی در افغانستان مطمئین نشود، تمامی سربازان خود را از افغانستان خارج نمی‌کند.

جنرال جوزف دانفورد رییس ستاد ارتش امریکا نیز روز گذشته برای بار دوم گفت که امریکا نمی‌خواهد با خروج کامل سربازان خود از افغانستان، این کشور بار دیگر به پناه‌گاه امن تروریستان تبدیل شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *