• انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۳
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 26428
پرینت

نهضت اسلامی افغانستان: از هر گوشه صدای حمایت از عطا بلند می شود

نهضت اسلامی افغانستان با برپایی گردهم آیی بزرگی در ولایت هرات می گوید که ارگ در محاسبات خود اشتباه کرد و هم اکنون از هر گوشه ای صدای حمایت از عطا محمد نور بلند می شود.

 

«مولوی محمد مختار مفلح» رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان در این مراسم که به منظور سال روز خروج ارتش سرخ شوروی از کشور نیز برگزار شده بود، گفت که ارگ با اشتباه محاسباتی مواجه گردید و هم اکنون دیده می شود که از هر گوشه ی کشور صدایی در حمایت از عطا محمد نور بلند می گردد.

رهبر نهضت اسلامی افغانستان با اعلام حمایت از عطا محمد نور گفت که سران دولت وحدت ملی سیاست حذف را پیش گرفته اند، این در حالیست که پس از گذشت چند سال هنوز نتوانسته اند کابینه خود را تکمیل نمایند.

او صراحتا تصریح کرد که مردم از سیاست های دولت راضی نمی باشند و طرفدار آقای عطا هستند.

لازم به ذکر است که در جریان این مراسم عطا محمد نور نیز با طی یک تماس ویدیویی از حمایت مردم هرات قدردانی کرد و وعده سپرد که برای تحقق خواسته های مردم در تمام نقاط کشور ایستادگی خواهد کرد و کوتاه نخواهد آمد.

گفتنی است که تنش ها پس از آن میان عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان آغاز گردید که ارگ با انتشار اعلامیه خبر از پذیرفتن استعفای عطا محمد نور از سمت والی بلخ داد.

در همین حال عطا محمد نور با رد این اعلامیه گفت که او یک سال پیش استعفایش را با قید پیش شرط هایی به ارگ ریاست جمهوری ارائه کرده بوده و هم اکنون که آنها محقق نشده اند، استعفایش نیز بی اعتبار می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *