• انتشار: ۱ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۲۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9713
پرینت

نهادی خیریه، مکتبی به ارزش ۴۰۰ هزار دالر در کابل ساخت

نهاد خیریه خلیلزاد یک مکتب را به ارزش ۴۰۰ هزار دالر امریکایی در کابل اعمار کرده بود، امروز به طور رسمی در حضور مقام های بلند رتبه دولتی افتتاح شد.

اسدالله حنیف بلخی، وزیر معارف کشور امروز شنبه در مراسم افتتاح این مکتب گفت که مکتب و مدرسه در زمرۀ صدقات جاریه محسوب می شود.

آقای بلخی افزود نسل های آینده علم، توحید شناسی و خداپرستی را از مکتب و مدرسه می آموزند و از سوی دیگر این علم را به هدف رفاه و اسایش مردم و دعوت به دین مقدس اسلام به کار می برند، پس اعمار مکتب و مدرسه برای ما فیوضات مضاعف دینوی و اخروی را در قبال دارد.

وزیر معارف کشور اهتمام تعلیم دختران و زنان را در اولویت های کاری خویش قرار داد و افزود که نسبت به هر چیز دیگر، جامعه ما به زنان باسواد ضروت بیشتر دارد و این وزارت در این راستا پلان های همه جانبه را تدوین و در منصه اجرا قرار داده است.

در همین حال، زلمی خلیلزاد، رییس بنیاد خلیلزاد آموزش در جامعه را ارزشمند خواند و علاوه کرد که ماداران باسواد در جامعه نقش بسیار مهمی دارد.

گفتنی است که این لیسه در دو طبقه بوده و مجموعاً دارای ۲۸ اتاق درسی و اداری می باشد که به صورت پخته و اساسی اعمار شده است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *