• انتشار: ۹ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۳۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5625
پرینت

نهادهای انتخاباتی از برگزاری انتخابات استقبال کردند

فعالان مدنی و نهادهای انتخاباتی، از تصمیم رئیس جمهوری مبنی برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی ها در سال آینده استقبال نمودند.

رئیس جمهوری، روزگذشته اعلام کرد که حکومت، آماده است تا انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهاى ولسوالى ها را در میان تابستان و خزان سال ١٣٩۵، برگزار کند.

محمدنعیم ایوب زاده رئیس عمومی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان “تیفا” امروز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که اقدامات اخیر حکومت، نشان می دهد که اراده سیاسى و هماهنگى میان رهبران حکومت در خصوص انتخابات وجود دارد.

آقای ایوب زاده افزود، تکمیل ماموریت کمیسیون اصلاحات انتخاباتى و شکل گیرى کمیته گزینش را یک موفقیت در راستاى اصلاح نظام انتخاباتى است.

وى، تصمیم رهبران حکومت را مثبت اندیشی در قسمت پروسه انتخابات دانست و گفت که رهبران حکومت تعهد سپرده اند که نه خودشان در این پروسه مداخله کنند و نه به کس دیگرى اجازۀ مداخله را دهند.

حکومت، درحالى آمادگى خود را براى برگزارى انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهاى ولسوالى در سال آینده اعلام نموده که مجلس نمایندگان، به تازگى فرامین رئیس جمهوری در مورد قانون انتخابات و اصلاحات انتخاباتى را که شامل تعدیل قانون تشکیل و صلاحیت و وظایف کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی می شود، رد کرده است.

عبدالقادر زازی عضو مجلس نمایندگان امروز نیز مخالفت خود را با تعین زمان برگزاری انتخابات اعلان کرد و افزود که تعیین تاریخ انتخابات از صلاحیت های کمیسیون انتخابات است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *