• انتشار: 18 می 2019
  • ساعت: 16:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 34701
پرینت

نهادهای امنیتی و دفاعی نسبت به تامین امنیت انتخابات آینده اطمینان دادند

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید رهبری نهادهای امنیتی و دفاعی نسبت به تامین امنیت انتخابات آینده به رهبری کمیسیون انتخابات اطمینان داده‌اند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفت جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به ریاست محمداشرف غنی رییس جمهور، قبل از ظهر امروز شنبه (۲۸ ثور) در ارگ برگزار شد.

در خبرنامه آمده است که در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح روی اتخاذ تدابیر بهتر به منظور تامین امنیت انتخابات آینده ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و مجلس نمایندگان ولایت غزنی بحث و تبادل نظر شده است.

خبرنامه افزوده: «در این جلسه، مسئولین کمیسیون مستقل انتخابات، تقویم انتخاباتی را به رهبری سکتور امنیتی و دفاعی تقدیم کردند و رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی از تامین امنیت بهتر و حمایت کامل خویش در تمام مراحل پروسه انتخابات اطمینان دادند.»

ارگ ریاست جمهوی همچنان گفته که جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح فیصله کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور همان گونه که امنیت انتخابات مجلس نمایندگان را تامین کردند، در تامین امنیت بهتر انتخابات آینده ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و مجلس نمایندگان ولایت غزنی از آغاز تا انجام در همکاری مشترک با کمیسیون مستقل انتخابات کار نمایند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری کشور به تاریخ ۲۸ میزان سال جاری برگزار شود.

نهادهای امنیتی و دفاعی در حالی از تامین امنیت انتخابات آینده اطمینان می‌دهند که زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به تازگی گفته است که صلح در اولویت است اما مانع برگزاری انتخابات نمی‌شود.

آقای خلیل‌زاد گفته: «یک پروسه صلحی که ارائه کننده یک توافق سیاسی باشد اولویت است. افغان‌ها بالاتر از همه چیز صلح می‌خواهند… اما صلح خواهی نباید تاثیری بر افغان‌ها در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری معتبر داشته باشد.»  

نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان تاکید کرده که برنامه ریزی انتخابات باید به پیش برود. همانند برنامه صلحی که افغانها شایسته آن هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *