• انتشار: ۷ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۴۰
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 9023
پرینت

نمایندگی فدراسیون بدمینتون در بامیان افتتاح شد

نمایندگی فدراسیون ورزشی بدمینتون در ولایت بامیان، با حضور محمد طاهر زهیر والی بامیان، تاج الدین انصاری سفیر کشور اندونزیا، مستوره آرزو رئیس عمومی فدراسیون بدمینتون در افغانستان و کشورهای آسیایی و تعدادی از مسئولان دولتی و ورزش کاران؛ افتتاح شد.

محمد طاهر زهیر، والی بامیان، روز گذشته هنگام افتتاح، ضمن تبریکی به وزرشکاران این رشته گفت که بامیان یگانه ولایتی در کشور است که برای تقویت و رشد رشته های گوناگون ورزشی تلاش کرده است.

آقای زهیر اضافه کرد، بامیان یگانه ولایتی است که زنان می توانند به تمام رشته های ورزشی مورد علاقه ی شان، بدون هیچگونه خوف و هراس و بدون هیچگونه ممانعتی بپردازند و حضور داشته باشند.

بنا به گفته آقای زهیر، بایسکیل سواری، دوش ماراتون، اسکی و دیگر ورزش های محلی و بین المللی، تنها در بامیان است که توسط دختران و مردان انجام می شوند و صرف در بامیان زمینه دارد.

او بامیان را مکانی مساعد و مناسب برای رشته های گوناگون ورزشی عنوان کرد و از دولت و کشورهای دوست خواست تا ورزش کاران و جامعه ی ورزشی بامیان را کمک و همکاری کنند.

گفتنی است که چندی پیش نیز رییس تربیت بدنی کشور نیز وعده داده بود که سنگ تهداب یک استدیوم ورزشی در بامیان گذاشته شود.

در این مراسم مستوره آرزو رئیس فدراسیون بدمینتون از دولت خواست تا نسبت به رشد و توسعه ورزش در بامیان توجه بیشتر کنند و بودجه مناسب اختصاص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *