• انتشار: 15 می 2017
  • ساعت: 17:38
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20858
پرینت

نمایندگان مجلس: اتهام به جنرال رازق، خواست استخبارات منطقه است

شماری از اعضای مجلس نمایندگان نسبت به گزارش کمیته ضد شکنجه سازمان ملل واکنش نشان دادند و آن را خواست استخبارات منطقه خواندند.

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل روز جمعه گزارشی را منتشر کرد که در آن جنرال رازق متهم به نقض حقوق بشر شده بود و از مقام های حکومتی خواستار محاکمه وی شده بودند.

جنرال رازق در پی نشر این گزارش نیز آن را به شدت رد کرد و ان دسیسه عده ای از کسانی خواند که نمی خواهند او علیه تروریسم مبارزه کند.

امروز دوشنبه نیز عده ای از نمایندگان مجلس گزارش یاد شده را دور از حقیقت و خواست استخبارات منطقه عنوان کردند.

محمد عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در مجلس، در این مورد گفت که گزارش یادشده، به اساس خواست استخبارات منطقه تهیه شده و هدف از آن، ترور شخصیت فرمانده پولیس کندهار است.

وى از دولت افغانستان خواست تا این «توطئه علیه جنرال رازق» را مورد بررسی قرار دهد و دست هایی را که در پشت آن کار کرده قطع نماید.

رحمانی گفت: «جنرال رازق در چند سال گذشته نشان داده که کلید صلح جنوب کشور است، او ضد طالبان است و دشمنان را همیشه سرکوب کرده است، به شکل سریع تجاوز پاکستان را خنثی کرد و تلفات سنگینی را بر پاکستان وارد کرد، حالا استخبارات منطقه دسیسه ای را به راه انداخته تا جنرال رازق را بدنام نماید.»

ملا سید محمد آخندزاده نماینده مردم کندهار نیز گزارش یادشده را به استخبارات منطقه ربط داد و گفت: «وقتی که پاکستان در جنگ با جنرال رازق شکست خورد، با استفاده از افراد نفوذی اش دست به نشر این گزارش زد.»

وی نیز خواستار پیگیری این موضوع شد و افزود: «کسانی که در نشر این گزارش کاذب دست دارند باید شناسایی ومورد پیگرد قرار بگیرند.»

شماری از اعضای دیگر این جرگه نیز نظر مشابه داشتند و نشر این گزارش را به استخبارات منطقه به خصوص پاکستان ربط دادند.

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس، با اشاره به نشر گزارش یادشده کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: «جنرال رازق یک بچه صادق افغانستان است که در برابر تجاوز آشکار پاکستان از خود شجاعت نشان داده است، مجلس با افتخار از این کدر در خانه ملت تقدیر خواهد کرد.»

او نیز گفت که این گزارش، به خواست استخبارات منطقه تهیه شده و دور از حقیقت می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *