• انتشار: 21 سپتامبر 2016
  • ساعت: 21:12
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 13523
پرینت

نمایندگان مجلس آمریکا خواهان به رسمیت شناختن پاکستان به عنوان کشور حامی تروریزم شدند

دو تن از نمایندگان مجلس آمریکا لایحه ای را پیشنهاد کرده اند که بر اساس این لایحه خواستار به رسمیت شناختن پاکستان به عنوان یک “کشور حامی تروریزم” هستند.

خبرگزاری تایمز هند گزارش داد که لایحه یاد شده با نام H.R 6069 “لایحه پاکستان کشور حامی تروریزم” از دولت آمریکا می خواهد تا اعلامیه ای رسمی در این خصوص تا چهارماه پس از تصویب آن انجام دهد.

این لایحه توسط “تد پو” از تگزاس و رئیس کمیسیون تروریزم کنگرس آمریکا و “دانا راهراباشر” از کالیفرنیا پیشنهاد شده است.

تد پو در بیانیه ای همزمان با پیشنهاد این لایحه گفت “پاکستان نه تنها متحدی غیرقابل اعتماد است، بلکه این کشور سال هاست که دشمنان آمریکا را حمایت می کند. از جای دادن به اسامه بن لادن رهبر پیشین شبکه القاعده تا روابط این کشور با شبکه تروریستی حقانی؛ در حقیقت، اسناد زیادی وجود دارد که نشان می دهد در کمپاین جنگ علیه تروریزم، پاکستان در کدام طرف قرار دارد، و موضوعی که واضح است این می باشد که این کشور طرف آمریکا نیست.”

پو افزود “زمان آن رسیده که کمک ها به پاکستان را متوقف کنیم و این کشور را واقعا همانطور که هست بشناسیم، یعنی کشوری که حامی تروریزم است.”

وی با اشاره به حمله تروریستان به پایگاه نظامی هند در کشمیر گفت این تنها یکی از پیامدهای سیاست های همیشگی پاکستان در پیوند به حمایت این کشور از تروریزم می باشد.

تد پو علاوه کرد رفتارهای بی پروای پاکستان در این خصوص خطر امنیتی جدی را برای همسایگانش بوجود آورده است.

لازم به ذکر است که مقامات افغانستان نیز همواره پاکستان را متهم به حمایت از تروریزم کرده است، موضوعی که از سوی پاکستان رد شده است.

همچنین گفته می شود که شورای رهبری طالبان در کویته پاکستان قرار دارد و شبکه تروریستی حقانی نیز در این کشور اقامت دارد.

پیش تر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در مصاحبه با یکی از رسانه های هندی گفته بود که افغانستان و پاکستان کم کم از موضع جنگ اعلام نشده به سوی جنگ علنی و اعلام شده در حرکت هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *