• انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۶:۰۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36070
پرینت
در اولین نشست رسمی اجلاس اول دور هفده‌هم مجلس

نمایندگان تصمیم گرفتند مقامات امنیتی را استجواب کنند

مجلس نمایندگان در اولین نشست رسمی اجلاس اول دور هفده‌هم خود تصمیم گرفت مقام‌های امنیتی را در ارتباط با افزایش نا آرامی‌ها در کشور استجواب کند.

نمایندگان در نشست امروز شنبه(۲۹ سرطان) خود از افزایش نا آرامی‌ها در سراسر کشور به ویژه ولسوالی‌ها، شهرها و شاهراه‌های عمومی انتقاد کردند. آنان، مقام‌های امنیتی را در کاهش نا آرامی‌ها و کنترل جنگ در کشور به کوتاهی متهم نمودند.

برخی نمایندگان مجلس، تقرری‌ها در نهادهای امنیتی را سلیقه‌ای و خلاف نورم‌های نظامی خواندند و تاکید کردند مقام‌های امنیتی در بسیاری موارد یک افسر با رتبه نظامی جگرنی را به فرماندهی جنگ گماشته‌ و جنرالان باتجربه را خانه نشین کرده‌اند.

به گفته آنان در نتیجه همین سوء مدیریت مقام‌های امنیتی جنگ و نا امنی در کشور افزایش یافته است.

نمایندگان از هیات اداری مجلس خواستند مقام‌های امنیتی را در پیوند به نا امنی در کشور به مجلس فرا بخواند.

سر انجام میر رحمان رحمانی رییس مجلس نیز ضمن اینکه وضعیت امنیتی را در کشور بد توصیف کرد، گفت مقام‌های امنیتی را برای پاسخ‌گویی در زمینه نگرانی‌های نمایندگان به نشست روز دو شنبه مجلس فرا می‌خواند.

همچنین، آقای رحمانی به کمیسیون امور دفاعی مجلس وظیفه سپرد تا قضیه تلفات بیش از ۳۰ کوماندو در ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس را به صورت ویژه بررسی کند.

او این قضیه را تکاندهنده خواند و گفت کمیسیون امور دفاع ملی باید مسوولان وزارت دفاع به ویژه آنعده از مسولانی را که این عملیات را طرح ریزی کرده‌اند را مورد بازپرس قرار دهند که چرا راه بلد با این نیروها نفرستاده‌اند و چرا با مسوولان محلی هماهنگی نکرده‌اند.

گفتنی است که دوشنبه شب گذشته حدود ۴۰ تن از کوماندوها در ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس قبل از شروع عملیات در دام طالبان افتادند که در نت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *