• انتشار: 7 جولای 2019
  • ساعت: 15:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35667
پرینت
دور سوم انتخابات هیات اداری مجلس هم برگزار شد

نمایندگان باز هم موفق نشدند منشی و نایب منشی مجلس را تعیین کنند

نمایندگان در دور دوم مرحله سوم انتخابات اعضای هیات اداری هم موفق به انتخاب منشی و نایب منشی مجلس نشدند.

دور دوم مرحله سوم انتخابات اعضای هیات اداری مجلس برای انتخاب منشی و نایب منشی امروز یک‌شنبه (۱۶ سرطان) برگزار شد؛ اما هیچ یکی از نامزدان برنده این دو پست هیات اداری نشدند.

در انتخابات امروز مجلس ۲۱۳ نماینده از حق رای خود استفاده کرده بودند که هرکدام از نامزدان پست منشی و نایب منشی برای دست یابی به این دو سمت به ۱۰۷ رای تایید نیاز داشتند.

به گزارش جمهور در دور دوم مرحله سوم انتخابات منشی، عبدالرئوف انعامی و محمد کریم اتل نامزد بودند که آقای انعامی ۸۹ و آقای اتل ۹۸ رای تایید بدست آوردند؛ اما هیچ کدام نتوانستند این سمت را از آن خود کنند.

در این دور انتخابات منشی مجلس هم ۶ رای سفید و ۲۰ رای باطل از سوی نمایندگان استفاده شده بود.

در دور دوم مرحله سوم انتخابات نایب منشی نیز نیلوفر جلالی کوفی و جاوید صافی نامزد بودند و خانم کوفی ۸۴ رای تایید و آقای صافی هم ۹۲ رای تایید بدست آوردند ولی هیچ کدام برنده نشدند.

در انتخابات نیابت منشی هم ۱۵ رای سفید و ۲۲ رای باطل استفاده شده بود.

با این وجود، میر رحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان گفت که هیچ یکی از نامزدان پست منشی و نایب منشی برنده ندارد بناً مرحله چهارم و نهایی انتخابات این دو پست میان دو تن از نامزدانی که در سه دوره بیشترین آرای نمایندگان را به خود اختصاص داده‌اند برگزار می‌شود.

در دور چهارم انتخابات که بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود؛ در پست منشی اسدالله شهباز و کریم اتل و در پست نایب منشی هم عرفان‌الله عرفان و جاوید صافی باهم رقابت خواهند کرد.

هرگاه در این دور هیچ یکی از نامزدان برنده نشود، نامزدی که بلندترین آرای نمایندگان را کسب کرده با رای علنی نمایندگان تایید و یا رد خواهند شد.

نمایندگان مجلس بیش از ۵۰ روز است که مصروف انتخابات رییس و اعضای هیات اداری مجلس اند.

طولانی شدن روند انتخابات رییس و اعضای هیات اداری مجلس با واکنش‌های متعددی مواجه شده و بسیاری از مردم افغانستان اعضای مجلس را به برخوردهای قومی، زبانی و سمتی متهم کرده و تاکید دارند که نمایندگان به فکر منافع ملی کشور نیستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *