• انتشار: 23 ژوئن 2015
  • ساعت: 21:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 396
پرینت
مشاور امنیت ملی پاکستان:

نمایندگان افغانستان و طالبان به زودی دیدار می‌کنند

سرتاج عزیز، مشاور امنیت ملی پاکستان از دیدار مقام ‌های دولت افغانستان و گروه طالبان در اواخر ماه جاری میلادی خبر داد. در مورد مکان این ملاقات چیزی گفته نشده است.

به گزارش خبرگزاری رها، برنامه ریزی و سازماندهی دیدار ماه گذشته نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در شهر ارومچی چین نیز توسط دولت پاکستان صورت گرفته بود.

گفته میشود که پاکستان بر طالبان نفوذ داشته و سازمان استخبارات نظامی این کشور (آی اس آی) رابطه نزدیکی با این گروه شورشی دارد.

بعد از یک حمله مرگبار طالبان در مکتبی در پیشاور که منجر به مرگ ۱۵۰ دانش آموز شد روابط دو کشور بهبود یافته است.

سرتاج عزیز با ابراز خوش‌بینی در مورد پروسه صلح افغانستان گفت که انتظار میرود پیشرفت قابل ملاحظه­ای در سه ماه آینده  صورت گیرد.

وی همچنین درباره تفاهم نامه تبادل اطلاعاتی میان اداره امنیت ملی افغانستان و سازمان استخباراتی پاکستان (آی اس آی) گفته است که این تفاهم نامه به امنیت منطقه کمک خواهد کرد.

این در حالی است که طالبان حملات خود را در افغانستان شدت بخشیده اند. روز گذشته هفت مهاجم طالب به پارلمان افغانستان حمله کردند و صدها جنگجوی دیگر در جنگ با نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های کندز قرار دارند.

همچنین چندی پیش، هیئتی از نمایندگان افغانستان به ریاست محمد محقق با نمایندگانی از طالبان در شهر اسلو پایتخت ناروی دیدار کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *