• انتشار: 22 ژانویه 2016
  • ساعت: 15:06
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6323
پرینت

نمایندگانی از افغانستان و طالبان در قطر دیدار می کنند

گفته می شود قرار است روز یکشنبه نمایندگانی از دولت افغاستان با نمایندگانی از گروه طالبان در قطر دیداری غیر رسمی داشته باشند تا در خصوص راه های اتمام خشونت ها به گفتگو بنشینند.  

سازمان «پاگواش» که گروهی پیشتاز در عرصه پیدا کردن راه حلی برای خاتمه جنگ های مسلحانه می باشد میزبانی این نشست دو روزه را بر عهده دارد.  در این نشست برخی فعالان اجتماعی افغانستان و ناظران بین المللی نیز دعوت شده اند.

سازمان برگزار کننده، نمایندگان طالبان و دیگر نمایندگان که در این نشست دو روزه شرکت دارند می گویند که به طور رسمی نمایندگی گروه و کشورهای خود را ندارند و فقط به طور شخصی در این جلسه شرکت می کنند تا نظرات خود را در خصوص خاتمه جنگ به اشتراک بگذارند.

دولت افغانستان هنوز تایید نکرده است که نمایندگانی برای حضور در این نشست اعزام خواهد کرد، اما طالبان حضور نمایندگان خود را تایید کرده است.

ذبیح اله مجاهد سخنگوی طالبان در نامه ای به صدای آمریکا حضور نمایندگان خود را در این نشست دو روزه غیر رسمی تایید کرده است.

لازم به ذکر است که نشست پیش رو اولین باری نیست که نمایندگان طرفین جنگ در افغانستان گردهم می آیند تا مذاکرات غیررسمی با یکدیگر داشته باشند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *