• انتشار: 2 می 2018
  • ساعت: 20:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27957
پرینت

نمایندگان، مقام های امنیتی را بار دیگر به مجلس فراخواندند

نمایندگان مجلس خواستار استجواب مجدد مقام‌های امنیتی و رئیس اداره ثبت احوال نفوس در پیوند به چگونگی تامین امنیت روند ثبت نام رای‌دهندگان و توزیع شناسنامه شدند.

آوا نوشته است که عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس‌نمایندگان در نشست امروز (چهارشنبه) خاطر نشان کرد که مقام‌های امنیتی و رئیس اداره ثبت احوال نفوس در نشست روز دوشنبه آینده به مجلس فراخوانده شده ‌اند.

آقای ابراهیمی امنیت را یکی از عناصر مهم در شفافیت انتخابات خواند و افزود که در کمیته رؤسا فیصله شد تا مسوولین نهادهای امنیتی و رئیس اداره ثبت و احوال نفوس در مورد چگونگی تدابیر برای برگزاری انتخابات و مقابله با عملیات خندق طالبان به روز دوشنبه آینده دعوت شوند.

به گفته او؛ شکایات زیادی در رابطه به چگونگی توزیع شناسنامه‌ها نیز وجود دارد که احتمال تقلب گسترده را نیز افزایش داده است. گفته می‌شود که مواد انتخاباتی تا هنوز در مناطق کوهستانی انتقال نیافته است.

او تاکید کرد که کمیسیون انتخابات ادعا دارد که مکاتب متعددی به نهادهای امنیتی در رابطه به انتقال نشدن مواد انتخاباتی فرستاده است اما تا هنوز در راستای انتقال مواد همکاری صورت نگرفته است.

در همین حال، برخی نمایندگان مجلس به شدت از عدم تامین امنیت انتخابات و زدن برچسب در شناسنامه‌ها ابراز نگرانی کرده و خواستار یافتن راه حل در این دو مورد شدند.

فریده حمیدی نماینده مردم نیمروز در مجلس گفت که رییس احصائیه نیمروز امکانات لازم توزیع شناسنامه را شبانه در خانه خودش می‌برد و هر شب تا یک هزار شناسنامه جعلی توزیع می‌کند.

خانم حمیدی افزود که یک فرد تا سه بار هم شناسنامه دریافت کرده و برچسب نیز زده است ولی هیچگونه بررسی در این مورد وجود ندارد.

عثمانی فراهی دیگر عضو مجلس نیز گفت که برنامه چسپاندن استیکر در تذکره‌ها جز آیات قرآن نیست که در آن تغییری آورده نشود.

او تاکید کرد که کمیسیون انتخابات برای تامین امنیت مردم باید اصل تذکره را ملاک ثبت نام رای دهندگان قرار داده و از زدن استیکر خودداری کند.

نادرشاه بحر دیگر عضو مجلس هم گفت که شرایط خاص امنیتی در کشور به وجود آمده و ایجاب می‌کند تا مطابق قانون اساسی کمیسیون خاص برای بررسی اوضاع امنیتی در کشور ایجاد گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *