• انتشار: ۳۱ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۷:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27640
پرینت

نماینده مجلس: اکلیل حکیمی وزیر مالیه منافق است

رمضان بشردوست، عضو مجلس نمایندگان گفته است که اکلیل وزیر مالیه در تامین بودجه ملی منافقت سیاسی کرده و به مردم دروغ می‌گوید.

افغان نیوز می نویسد که آقای بشردوست با اشاره به این که دین اسلام، «منافق» را بزرگترین دشمن مسلمانان خوانده است، گفت: «وزیر مالیه می ‌گوید پول کافی برای تامین بودجه ملی وجود دارد و در ربع اول سال جاری مالی ۱٫۵ میلیارد دالر از جامعه جهانی دریافت کرده است؛ اما چه می‌کند که این پول را به واحدهای مستقل بودجه‌ی توزیع نمی‌کند.»

بشردوست خاطر نشان کرد که هم اکنون ماموران بسیاری از ادارات دولت معاشات ۵ ماهه شان را دریافت نکرده اند (مامورانی که معاش بخور و نمیر دارند) و پولیس ترافیک هم ۸ ماه است که ماکولات خود را نگرفته اند.

آصفه شاداب دیگر عضو مجلس نیز خاطر نشان کرد که معاشات بسیاری از ماموران ادارات دولتی از چندین ماه به این طرف و حقوق بازنشسته‌ها از چند سال به این‌طرف اجرا نشده است؛ اما وزارت مالیه هیچ گونه پاسخ گویی در این موارد ندارد.

این نمایندگان تاکید دارند که وزیر مالیه مردم افغانستان و به ویژه نمایندگان مجلس را فریب می‌دهد.

همچنین، آقای بشردوست گفت، وزیر مالیه در مورد تسریع تخصیص پول به پروژه‌های انکشافی ادارات دولتی نیز دروغ گفته است. او گفت: «به هر وزارت که رفته و در مورد پروژه‌های انکشافی پرسیده‌ام به من گفته اند که تخصیص ما اجرا نمی‌شود.»

قابل ذکر است که وزیر مالیه در نشست استجوابیه روز دوشنبه (۲۷ حمل) مجلس نمایندگان از آغاز کار پروژه‌های انکشافی خبر داد و گفت که روند تخصیص پروژه‌های انکشافی نیز کوتاه شده و سرعت یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *