• انتشار: 20 ژانویه 2018
  • ساعت: 14:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25793
پرینت

نماینده ایران: حمله آمریکا به افغانستان تنها به بدتر شدن امنیت انجامید

معاون فرستاده ایران در سازمان ملل گفته است که ورود آمریکا و متحدانش به افغانستان تنها به بدترشدن اوضاع امنیتی افغانستان انجامیده است.

اسحال آل حبیب معاون فرستاده ایران در سازمان ملل متحد روز گذشته (جمعه) در جریان نشست ویژه در مورد افغانستان و اهمیت روابط افغانستان با کشورهای همسایه برای صلح و امنیت گفت که ورود آمریکا و متحدانش به افغانستان تنها به بدترشدن اوضاع امنیتی کشور انجامیده است.

پرس توی نوشته است که او بر تقویت مناسبات اقتصادی با کابل به منظور مبارزه جهانی علیه تروریسم در افغانستان تاکید کرد.

آقای آل حبیب گفت: “افغانستان پس از حضور آمریکا ایمن نشده است. در واقع، حمله آمریکا به افغانستان و در کل هر گونه حمله به منطقه نتوانسته اوضاع امنیتی را تقویت کند.”

وی علاوه کرد که به باور جمهوری اسلامی ایران، افغانستان باید به مکانی برای همکاری های بین المللی بجای رقابت های بین المللی تبدیل شود.

معاون فرستاده ایران در سازمان ملل تصریح کرد: “صلح، امنیت و ترقی در دنیای امروزی نمی تواند محصور به مرزهای یک کشور باشد و باید در چارچوب های منطقه ای همه شمول بدست آیند.”

او بر افزایش همکاری های اقتصادی با افغانستان تاکید کرد و گفت که این امر تلاش ها برای مبارزه علیه تروریسم را تقویت می کند.

آل حبیب گفت که کشورش ایران طی یک دهه گذشته بر لزوم تقویت مناسبات اقتصادی با افغانستان به عنوان رویکردی برای برقراری صلح منطقه ای تاکید داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *