• انتشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۹:۳۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23241
پرینت

نفیس زکریا: افغانستانی با ثبات به نفع پاکستان است

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان بار دیگر گفت که افغانستانی با ثبات به نفع پاکستان است زیرا پاکستان به دنبال روابطی دو جانبه با دوام با همسایه اش است.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان امروز (پنجشنبه) در جریان کنفرانس خبری هفتگی اش گفت پاکستان بار دیگر تاکید می کند که افغانستانی با ثبات به نفع پاکستان است زیرا پاکستان به دنبال روابط دو جانبه با دوام با همسایه اش است و از تمامی تلاش ها برای تامین صلح در افغانستان حمایت می کند.

آقای زکریا همچنین وقوع حملات تروریستی اخیر در کشور را محکوم کرد و گفت که “پاکستان عمیقا بخاطر از دست رفتن جان های گران بها در این حملات متاثر است.”

وی به سفر هیات آمریکایی به این کشور اشاره کرد و گفت که موضوع وخیم تر شدن وضعیت امنیتی افغانستان به همراه تمامی مسایل مرتبط با روابط دو جانبه و مسایل منطقه ای در دیدار هیات آمریکایی با «تهمینه جنجوعه» معاون وزیر خارجه پاکستان بحث و گفتگو شد.

وی افزود که هیات آمریکایی در پی یک دیدار دو جانبه به پاکستان سفر کرده است.

لازم به ذکر است که هیات آمریکایی به رهبری دستیار وزیر خارجه آمریکا برای منطقه جنوب آسیا و «الیس ولز» فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان روز گذشته (چهارشنبه) وارد اسلام آباد شد تا در خصوص چشم انداز پاکستان برای توسعه بخشی منطقه جنوب آسیا و بخصوص افغانستان با مقامات این کشور گفتگو کند.

این هیات قرار است به کابل و دهلی نیز سفر کند.

گفتنی است که مقامات کشورمان همواره از برخی حلقات خاص در نظام پاکستان بخاطر حمایت از گروه های شورشی افغان انتقاد کرده است؛ مسئله ای که پاکستان همیشه رد می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *