• انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۵۷
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 36064
پرینت

نفتش کش انگلیسی متوقف شده توسط ایران وارد لنگرگاه بندر عباس شد

سپاه پاسداران اعلام کرد یک نفتکش بریتانیایی به نام “استینا ایمپرو” را به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی در تنگه هرمز متوقف کرده است.

رسانه‌های ایرانی گزارش دادند این نفتکش وارد لنگرگاه بندر عباس شده است.

خبرگزاری فارس به نقل از مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت هرمزگان نوشت نفتکش انگلیسی برای بررسی ابعاد، جوانب و علل برخورد با شناور صیادی، وارد لنگرگاه بندرعباس شده است.

الله مراد عفیفی‌پور بیان داشت این نفتکش ۲۳ نفر خدمه دارد که همه در کشتی هستند.

وی اظهار داشت:” نفتکش انگلیسی با نام “stena impero” در مسیر تردد خود با یک فروند کشتی صیادی برخورد کرده است و طبق قانون پس از وقوع این سانحه، لازم است موارد و علل وقوع سانحه بررسی شود.”

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت هرمزگان ادامه داد:” عوامل‌ کشتی سانحه دیده صیادی با شناور انگلیسی تماس می‌گیرند، اما پاسخی دریافت نمی‌کنند، وقتی شناور انگلیسی به تماس‌های شناور صیادی پاسخ نداد، طبق روال قانونی آنها موضوع را به اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اطلاع دادند.”

وی اضافه کرد، اداره کل بنادر و دریانوردی ولایت هرمزگان ‌طبق روال به نیروهای نظامی اطلاع می دهد تا شناور انگلیسی را برای بررسی ابعاد سانحه توسط کارشناسان به سمت لنگرگاه بندرعباس هدایت کنند.

عفیفی‌پور اظهار داشت: این شناور انگلیسی شب گذشته با هدایت نیروی دریایی سپاه پاسداران وارد لنگرگاه بندرعباس و تحویل اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان برای بررسی حادثه شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت هرمزگان اضافه کرد: بررسی علل وقوع سانحه توسط کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان امروز آغاز شد.

وی با بیان اینکه این نفت‌کش تحت پرچم کشور انگلیس است و ۲۳ نفر خدمه دارد، اظهار داشت: این شناور ۱۸ نفر خدمه هندی دارد و پنج خدمه هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونیا و غیره هستند،‌ البته کاپیتان نفتکش، هندی است اما شناور تحت پرچم انگلیس فعالیت می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت هرمزگان اظهار داشت: از نظر ایمنی باید خدمه در کشتی بمانند و در حال حاضر همه ۲۳ خدمه در نفتکش هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *