• انتشار: 25 ژانویه 2016
  • ساعت: 16:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6441
پرینت
سازمان ملل:

نظام انتخاباتی افغانستان باید اصلاح شود

نیکولاس هیسم، نماینده ویژه سر منشی سازمان ملل در افغانستان می گوید که نظام انتخاباتی افغانستان باید اصلاح شود؛ بدون اصلاح نظام انتخاباتی حضور مردم کم رنگ خواهد بود.

 

آقای هیسم تاکید می کند که پیش از برگزاری انتخابات مجلس، باید اصلاحات نظام انتخاباتی صورت گیرد تا اعتماد مردم به انتخابات بیشتر شود.

این گفته در حالی ایراد می شود که حکومت نیز کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی را تشکیل داد و بعد از آن کمیته گزینش تشکیل شد تا ۱۵ تن را به عنوان اعضای کمیسیون های انتخاباتی معرفی کند.

اما از سوی دیگر، کمیسیون مستقل انتخابات و شکایات انتخاباتی مخالف هر گونه تغییر در اعضای کمیسیون های انتخاباتی است و این عمل را خلاف قانون می دانند.

چندی پیش نیز یوسف نورستانی، رئیس کمیسییون مستقل انتخابات، تاریخ برگزاری انتخابات مجلس را مشخص کرد و از امادگی های کمیسیون برای برگزاری انتخابات گفت.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی اما می‌گوید که مدیریت انتخابات آینده از سوی کمیسیون جدید صورت خواهد گرفت.

به گفته او، شهروندان از مدیریت انتخابات از سوی مدیران “قبلی کمیسیون‌های انتخابات” نگران هستند و حکومت به اصلاحات نظام انتخاباتی متعهد است.

به باور وی، پس از آوردن اصلاحات و تبدیلی رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی، تاریخ برگزاری انتخابات مجلس و شوراهای ولسوالی اعلام می‌شود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *