• انتشار: 26 ژانویه 2018
  • ساعت: 16:16
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25926
پرینت

نظامیان پاکستانی به حمله هوایی آمریکا در خاک این کشور واکنش نشان دادند

نظامیان پاکستانی به حمله هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در خیبرایجنسی این کشور واکنش نشان دادند.

 

پیش تر وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا، گفته بود نیروهای آمریکایی یک کمپ مهاجرین افغان را در آن منطقه هدف قرار داده اند.

سخنگوی سفارت آمریکا در اسلام آباد اما مدعی بود که هواپیمای بی سرنشین یک فرمانده شبکه تروریستی حقانی را هدف قرار داده است و هیچ کمپ مهاجرینی در منطقه مذکور نیست.

دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان امروز در بیانیه ای نوشته است: “حمله هوایی نیروهای آمریکایی در تاریخ ۲۴ جنوری یک هدف انفرادی بود، که خود را در جمع مهاجرین افغان قرار داده بود. این حمله بر مخفیگاه تروریستی سازمان یافته نبوده است.”

بیانیه ارتش پاکستان می افزاید: “۴۳ کمپ از ۴۵ کمپ مهاجرین افغان در ایالت خیبرپختونخواه واقع شده است، که بیشترین تعداد آنها در مناطق قبایلی نشین هستند.”

ارتش پاکستان علاوه می کند: “این موضع پاکستان را ثابت می سازد که تروریستان باقی مانده به راحتی تغییر شکل می دهند و خود را در جمع مهاجرین افغان قرار می دهند. از این رو، بازگشت زودهنگام و عزتمندانه مهاجرین افغان به کشورشان الزامی است. مهمان نوازی برادرانه پاکستان از مهاجرین صلح دوست افغانستان نباید توسط تروریستان استثمار گردد.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *